کاربر گرامی Skip Navigation Links

۳ نشریه دانشگاه آزاد رتبه «علمی پژوهشی» وزارت علوم را کسب کردند

۳ نشریه دانشگاه آزاد رتبه «علمی پژوهشی» وزارت علوم را کسب کردند

سه فصلنامه دانشگاه آزاد اسلامی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم رتبه علمی پژوهشی کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی،فصلنامه Journal of Mathematical Extension یکی از نشریات تخصصی در موضوع ریاضی است که فعالیت خود را از سال ۸۳ آغاز کرده و موفق به نمایه شدن در پایگاه‌هایی مانند EBSCOOCLC، entralblatt MATH، MathSciNet، ISI-ESCI، DOAJ شده است.

این نشریه با سردبیری خدیجه جاهدی و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز منتشر می‌شود و به تازگی موفق به کسب رتبه علمی پژوهشی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

فصلنامه «تفسیر و تحلیل متون زبان و ادبیات فارسی (دهخدا)» از مجلات علمی واحد کرج است که موفق به دریافت رتبه علمی پژوهشی شده است.

همچنین فصلنامه Mathematical Sciences در شاخه ریاضیات از سال ۱۳۸۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج شروع به فعالیت کرده و توسط انتشارات اشپرینگر چاپ می‌شود که این نشریه نیز موفق به رتبه علمی پژوهشی از سوی وزارت علوم شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر ۳۸۷ عنوان نشریه در گروه‌های مختلف علمی دارد که از این تعداد ۱۱۵ عنوان رتبه علمی از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت دارند. ۱۱۱ عنوان دارای رتبه علمی پژوهشی و ۴ عنوان دارای رتبه علمی ترویجی است.

همچنین ۱۳ عنوان از مجلات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در فهرست ESCI و ۱۷ عنوان در پایگاه Scopus نمایه شده اند.

تعداد بازدید : 70