راهنمای پرداخت اینترنتی - موسسه ترجمه البرز

 گروه ترجمه تخصصی البرز در راستای ارائه خدمات مطلوب کاربران به دو روش زیر امکان پرداخت هزینه های مربوط به سفارشات را فراهم نموده است
پرداخت اینترنتی
پرداخت از طریق فیش بانکی

پرداخت اینترنتی چیست؟
پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.


با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد؟
 كارتهاي بانكهاي سامان ، ملی ، صادرات ، ملت ، اقتصاد نوین ، پارسیان ، توسعه صادرات ، صنعت و معدن کشاورزی ، پاسارگاد ، مؤسسه مالی و اعتباری سینا (بنیاد) ، بانک کار آفرین و... امکان خرید اینترنتی دارند.

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است
.

 

اگر از درگاه اینترنتی ملت اقدام به پرداخت نموده باشید پس از زدن دکمه پرداخت در شکل فوق، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود:پس از اینکه روی تکمیل خرید کلیک نمودید ممکن است در برخی از مرورگرها با شکل زیر مواجه شوید که در این صورت لازم است روی "Continue" کلیک نمایید:


اگر درگاه پرداخت پارسیان را انتخاب کرده باشید به صفحه زیر هدایت می شوید. در این حالت پس از ورود اطلاعات خواسته شده روی دکمه پرداخت کلیک نمایید:

در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.
2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.
3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.
 
مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی
سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب گروه ترجمه تخصصی البرز واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی گروه ترجمه تخصصی البرز و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

پرداخت از طریق فیش بانکی:
 

گروه ترجمه تخصصی البرز جهت سهولت در ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی، امکان پرداخت اینترنتی هزینه ها را فراهم کرده است. با این وجود گاهی سیستم پرداخت الکترونیک دچار اختلال می شود. در این شرایط امکان پرداخت اینترنتی هزینه ها  به صورت موقتی قطع می شود. اگر به هردلیلی در پرداخت اینترنتی با مشکل مواجه شدید، می توانید از دو روش زیر برای پرداخت هزینه ها اقدام نمائید:  

1-      پرداخت ازطریق فیش بانکی 

2-      پرداخت از طریق انتقال وجه شتابی

 

 
Skip Navigation Links
ثبت سفارش جدید