استخدام مترجم دورکار

استخدام مترجم دورکار در کلیه رشته های دانشگاهی

موسسه ترجمه البرز از تمامی مترجمین حرفه ای دعوت به همكاری می نماید. از آنجایی كه هدف ما ارائه خدمات ترجمه تخصصی است، لذا مترجمان ما غالبا دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تكمیلی رشته های مختلف دانشگاهی هستند. لذا چنانچه به طور حرفه ای به عنوان مترجم دورکار (در هر رشته ای) مشغول به فعالیت هستید؛ از شما همکار گرامی دعوت میشود در آزمون استخدام مترجم دورکار ما شرکت نمایید.

مراحل استخدام مترجم دورکار در موسسه ترجمه البرز

1-تکمیل فرم همکاری

ابتدا بر روی لینک "تکمیل فرم همکاری" کلیک فرموده، اطلاعات لازم را پر کرده و ثبت نام فرمایید. این عمل به منزله ثبت نام اولیه می باشد.

2-شرکت در آزمون آنلاین مترجمی

 •  پس از ثبت نام اولیه، امکان شرکت در آزمون آنلاین استخدام مترجمی برای شما فراهم می گردد.
 •  هر مترجم می تواند در آزمون 1 الی 3 رشته شرکت کند. پس از ثبت نام اولیه و ورود به ناحیه کاربری و کلیک روی "شرکت در آزمون مترجمی آنلاین"، محیطی بمانند شکل زیر را ملاحظه می فرمایید

استخدام مترجم

 • برای فعال شدن انتخاب رشته، حتما می بایست ابتدا به بخش" برای تکمیل رزومه همکاری کلیک کنید" (به شکل بالا توجه نمایید) مراجعه کرده و رشته های مورد نظر خود (تا سقف 3 رشته) را انتخاب نمایید. پس از انجام این کار می توانید رشته آزمون و نوع آزمون را انتخاب کرده و تیک پذیرش قوانین شرکت در آزمون را زده و آزمون خودرا آغاز نمایید.
 • تاریخ و ساعت شرکت در آزمون محدودیتی ندارد. زمان شرکت در آزمون بر عهده شما بوده و هر زمان که تمایل داشته باشید و در هر ساعت از شبانه روز میتوانید در آزمون  استخدام مترجم شرکت نمایید.
 • مدت زمان اختصاص داده شده برای هر آزمون 2 ساعت است و حتما می بایست طی 2 ساعت نتیجه آزمون را اپلود نمایید. بنابراین آزمون را زمانی آغاز نمایید که وقت آزاد داشته و بتوانید ترجمه فایل آزمون را طی 2 ساعت انجام دهید.
 • هر مترجم در هر آزمون تنها یکبار می تواند شرکت نماید.

3-اعلام نتایج آزمون استخدام مترجم

نتایج آزمون استخدام مترجم طی یک هفته کاری اعلام میگردد. نتیجه آزمون از طریق ایمیل اطلاع رسانی می گردد. همچنین در صفحه کاربری خود نیز میتوانید نتیجه آزمون را ملاحظه نمایید.

4-ارسال مداراک توسط مترجم در صورت قبولی در آزمون

مترجمان محترمی که در آزمون قبول شده اند، در صفحه کاربری خود بخش مدارک را تکمیل می فرمایند.

5-ارسال سفارشات ترجمه و شروع همکاری

پس از انجام کلیه مراحل فوق، امکان تخصیص سفارش برای مترجم فراهم می گردد. اطلاع رسانی در خصوص ارسال سفارش ترجمه از طریق ایمیل و پیامک به مترجم انجام می شود.

مواد آزمون استخدام مترجم چیست؟

آزمون استخدام مترجمی موسسه البرز فاقد بخش آزمون عمومی است. آزمون صرفا شامل ترجمه یک متن تخصصی مرتبط با رشته انتخابی شما می باشد. فایل ازمون کمتر از 250 کلمه است.

انواع آزمون های استخدام مترجم موسسه البرز

در یک یا کلیه آزمون های زیر میتوانید شرکت کنید:

 • آزمون استخدام مترجم دورکار در زمینه ترجمه انگلیسی به فارسی
 • آزمون استخدام مترجم دورکار در زمینه ترجمه فارسی به انگلیسی
 • آزمون استخدام مترجم دورکار در زمینه ویرایش متن انگلیسی
 • آزمون استخدام مترجم دورکار در زمینه پارافریز متن انگلیسی
 • آزمون استخدام مترجم دورکار در زمینه ترجمه فیلم

آیا آزمون استخدام مترجم هزینه ای دارد؟

شرکت در آزمون استخدام مترجم رایگان است و بابت شرکت در آزمون از مترجمان گرامی وجهی دریافت نمی گردد.

دستمزد مترجم چه مبلغی است و چگونه پرداخت می شود؟

به بخش تخمین قیمت ترجمه مراجعه نمایید و قیمت ها را ملاحظه نمایید. این قیمت ها بروز بوده و قیمت دریافتی از مشتریان است. به طور کلی بین 65 الی 75 درصد این مبالغ به مترجم اختصاص می یابد. دستمزد مترجمان محترم به طور منظم و ماهی 2 بار (15 ام و آخر هر ماه ) پرداخت می گردد.
لازم به ذکر است تخفیف های مختلفی که به کاربران داده می شود، در دستمزد مترجمان تاثیر نداشته و تخفیف ها از سهم موسسه کسر می گردد. به عنوان مثال برای سفارشات حجیم که ده درصد به کاربران تخفیف داده میشود، سهم مترجمان همان 70 درصد مبلغ کل است و تغییر نمی کند، ان ده درصد تخفیف از 30 درصد سهم موسسه کسر شده و سهم موسسه به 20 درصد کاهش می یابد.

توصیه های لازم برای شرکت در آزمون استخدام مترجم دورکار

1-حتما موارد نگارشی را در فایل ترجمه ای که ارسال می کنید رعایت نمایید؛ از جمله تایپ صحیح و استفاده از علائم نگارشی درست.
2-برای آزمون های ویرایش و پارافریز حتما نسخه Track Changes ارسال کنید. یعنی می بایست ادیت را با این ابزار نرم افزار word انجام دهید تا تغییرات اعمالی شما قابل ارزیابی باشد.
3-لطفا زمان آزمون رو به گونه ای انتخاب کنید که هیج مشغله دیگری نداشته باشید چراکه صرفا 2 ساعت زمان دارید و این زمان قابل تمدید نیست.

سطح بندی مترجمان بر چه اساسی صورت می گیرد؟

عوامل متعددی در سطح بندی مترجمان و قرار گرفتن آن ها در گروه مترجمان خوب و گروه مترجمان عالی وجود دارد. برخی از این موارد به قرار زیر است:

1-کیفیت ترجمه انجام شده توسط مترجم در آزمون استخدامی

2-نمره ارزیاب موسسه به مترجم در ارزیابی ترجمه های ایشان

3-نمره اختصاص داده شده به مترجم توسط مشتریان

به طور کلی بعد از انجام چندی سفارش توسط مترجم عیار کار مترجم مشخص شده و می توان تصمیم گرفت که ایا مترجم در سطح خوب است یا عالی. همچنین امکان ارتقاء مترجم از سطح خوب به عالی همیشه میسر است و با پشتکار و انجام ترجمه های با کیفیت و گرفتن امتیازهای مناسب از ارزیابان و کاربران، مترجمان پلن خوب هم میتوانند وارد گروه مترجمان پلن عالی شوند.

استخدام مترجم دورکار در چه رشته هایی انجام میشود ؟

موسسه البرز در حال ارائه خدمات ترجمه به کلیه رشته های دانشگاهی است. بنابراین رشته دانشگاهی شما هر چه که باشد، می توانید در آزمون استخدام مترجم شرکت کرده و به مترجمان موسسه البرز بپیوندید.
تنها شرط لازم و کافی، تسلط شما به ترجمه تخصصی و باکیفیت متون رشته خود و یا سایر رشته ها می باشد. بنابراین لزومی ندارد حتما دانش آموخته مترجمی زبان باشید. رشته شما هر چه که باشد می توانید در آزمون استخدام مترجمی موسسه البرز شرکت نمایید.
 


سوالات متداول استخدام مترجم دورکار

1-ثبت نام اولیه مترجم. 2-شرکت در آزمون آنلاین مترجمی. 3-اعلام نتایج آزمون. 4-تکمیل مدارک توسط مترجم. 5-شروع به کار.
15 ام و آخر هر ماه، یعنی ماهی 2 بار حق الزحمه مترجمان پرداخت می گردد.
به بخش قیمت ترجمه در وبسایت موسسه البرز مراجعه نمایید. بین 70 الی 75 درصد این مبالغ به مترجم تعلق می گیرد.
خیر. آزمون به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام میشود.
انتخاب زمان شرکت در آزمون در اختیار مترجمان است. پس از ثبت نام اولیه مترجم، امکان شرکت در آزمون برای ایشان فراهم می گردد. مترجم می تواند در هر روز یا ساعتی که تمایل دارد آزمون را فعال کرده و در آزمون مترجمی شرکت نماید.
نظرتان در مورد این صفحه چیست؟

نظرات کاربران به این صفحه

*
*
مترجم عربی

Skip Navigation Links صفحه اصلی > دعوت به همکاری > دعوت به همكاری در زمينه ترجمه متون تخصصی
ثبت سفارش جدید