کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > حسابداری > خدمات رشته حسابداری > ترجمه متون تخصصی حسابداری

ترجمه متون تخصصی حسابداری

ترجمه متون تخصصی حسابداری بدون داشتن دانش حسابداری، غیر تخصصی و نامفهوم خواهد بود. لذا ما دپارتمان مترجمان حسابداری را جهت ترجمه تخصصی حسابرسی و حسابداری تشکیل داده ایم.

دانش حسابداری و ضرورت آن در ترجمه متون تخصصی حسابداری

جهت بهره گیری از نتایج تحقیقات جدید رشته حسابداری که غالبا به زبان انگلیسی هستند، ترجمه مقالات و متون تخصصی حسابداری از اهمیت بسزائی برخوردار است. می توان گفت حسابداری حرفه‌ای است که با استفاده از آن وضعیت و عملکرد مالی یک بنگاه اقتصادی در طول یک بازه زمانی محاسبه شده و گزارشات مربوطه در قالب آمار و ارقام کمّی به استفاده‌کنندگان ارائه می‌شود. استفاده‌کنندگان از گزارشات حسابداری طیف وسیعی از مراجع و اشخاص، از مدیران بنگاه و سهامداران گرفته تا مقامات مالیاتی، سازمان‌های بورس و غیره را در بر می‌گیرند. هر چند این حرفه در ظاهر با اعداد و ارقام سر و کار دارد اما باید توجه داشت که همه عملیات حسابداری در چارچوب یک سری مفروضات، اصول و مفاهیم نظری انجام می‌گیرد. از این‌رو پیدا است که هنگام ترجمه متون تخصصی حسابداری، برخورداری از دانش کافی راجع به مفاهیم، اصول و مبانی نظری حسابداری از یک سو و از سوی دیگر آشنایی با نحوه بیان اعداد و ارقام در هنگام صحبت درباره مبلغ، ارزش، بها، سود و سایر اقلام حسابداری، کمک شایانی به مترجم خواهد کرد.

مشکل اصلی و عمده در امر ترجمه متون تخصصی حسابداری، عدم آشنایی مترجم با اصطلاحات و مفاهیم علمی رشته حسابداری می باشد. بسیاری از واژگان در دیکشنری‌های عمومی به گونه‌ای ترجمه شده‌اند که معادل صحیحی برای آن واژه تخصصی به شمار نمی‌روند. برای مثال، کسی که به اندازه کافی در رشته حسابداری تخصص نداشته باشد ممکن است در ترجمه متون تخصصی رشته حسابداری به جای واژه income از «درآمد» استفاده کند، در حالی که غالباً معادل این واژه در ترجمه تخصصی حسابداری، «سود» است و اصطلاح «درآمد»، معادل کلمه revenue است. نمونه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، ترجمه صحیح واژه‌ای مثل equity است که ممکن است به اشتباه، به معنای عدل و انصاف و تساوی حقوق بیان شود، در حالی که ترجمه آن در حسابداری، «سرمایه»، «سهام»، «ارزش ویژه» یا «حقوق صاحبان سهام» است. مثال جالب دیگر این که ممکن است مترجم برای هر سه کلمه equity، shares و stock، یک معادل یکسان، یعنی «سهام» را در نظر بگیرد در حالی که بسته به وضعیتی که در آن از این واژه‌ها استفاده شده، ممکن است هر کدام معنای متفاوتی داشته باشد. stock یک مفهوم کلی از «سهام» را ارائه می‌دهد به طوری که گاهی به آن سرمایه شرکت نیز گفته می‌شود، در حالی که shares معمولاً برای تعداد مشخصی از سهام به کار رفته و بیشتر به تقسیم سهام شرکت (stock) اشاره دارد. با این وجود، زمانی که جنبه مالکیت سهام مطرح باشد برای «سهام» از معادل equity استفاده می‌شود. 

بنابراین چنانچه مترجم هیچ تسلطی به رشته حسابداری نداشته باشد قادر به انتقال درست پیام نخواهد بود و لذا این ضرورت احساس می‌شود که باید برای ترجمه متن تخصصی حسابداری از مترجمی کمک گرفت که دانش کافی در این زمینه داشته باشد.     

تشکیل گروه مترجمان حسابداری برای ترجمه متون تخصصی حسابداری

ما با تشکیل گروه مترجمان حسابداری، این امکان را برای شما فراهم نموده ایم تا ترجمه متون تخصصی حسابداری از انگلیسی به فارسی به طور کاملا تخصصی و مفهومی انجام گیرد. اعتقاد ما این است که ترجمه متون تخصصی هر رشته باید به دست مترجمان زبده همان رشته انجام شود و خودِ مترجم در زمینه رشته مربوطه، تحصیلات آکادمیک داشته باشد. لذا ما گروه مترجمان حسابداری که همگی دانش آمختگان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته حسابداری هستند را تشکیل دادیم که اعضای گروه تجربه فروانی در زمینه ترجمه متون و مقالات تخصصی رشته حسابداری دارند. با به کارگیری مترجمان زبده و متخصص رشته حسابداری، ترجمه تخصصی حسابداری عاری از اشتباه بوده و ترجمه به صورت مفهومی انجام می شود و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب می گردد. زیرا مترجم با مفاهیم علمی متن آشنایی دارد و با درک مفاهیم علمی، ترجمه را انجام می دهد.

 شما می توانید ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی حسابداری شامل کتاب های حسابداری، مقالات حسابداری، پایان نامه های حسابداری و ترجمه سایر متون تخصصی مرتبط با رشته حسابداری را به دست مترجمان گروه حسابداری ما انجام دهید.

هزینه ترجمه تخصصی حسابداری و نحوه ثبت سفارش ترجمه

هزینه ترجمه تخصصی متن حسابداری برای دو پلن خوب و عالی در بخش برآورد هزینه ترجمه ذکر شده است. همچنین با ثبت نام در سایت و ارسال متن، هزینه ترجمه و زمان تحویل ترجمه توسط اپراتور محاسبه و برای شما ایمیل می گردد.

جهت ارسال سفارش ترجمه ابتدا ثبت نام فرموده و از صفحه کاری خود سفارش ترجمه را ثبت فرمایید. جهت آشنایی کامل با نحوه ارسال سفارش، بخش راهنمای ارسال سفارش ترجمه را ببینید.

 

لازم به ذکر است خدمات ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات ISI حسابداری نیز توسط مترجمان گروه حسابداری ما ارائه می گردد و همچنین ویرایش مقالات انگلیسی حسابداری از جنبه گرامری و نگارشی نیز از دیگر خدمات گروه مترجمان حسابداری است.


تعداد بازدید : 19969


برچسب ها: ترجمه متون تخصصی حسابداری

سایر خدمات رشته حسابداری

مقالات ترجمه شده حسابداری پروژه رایگان رشته حسابداری ترجمه مقالات ISI حسابداری تحقیق آماده حسابداری ویرایش مقاله ISI حسابداری لیست مجلات ISI حسابداری مقالات ترجمه شده رایگان حسابداری