کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > حسابداری > خدمات رشته حسابداری > ترجمه متون تخصصی حسابداری

ترجمه متون تخصصی حسابداری

بیگمان ترجمه تخصصی رشته حسابداری بدون داشتن دانش حسابداری، غیر تخصصی و نامفهوم خواهد بود. لذا ما دپارتمان مترجمان حسابداری را جهت ترجمه متون و مقالات این رشته تشکیل داده ایم.

ترجمه تخصصی رشته حسابداری 

جهت بهره گیری از نتایج جدیدترین تحقیقات رشته حسابداری که غالبا به زبان انگلیسی هستند، ترجمه تخصصی رشته حسابداری حائز اهمیت بسزائی می باشد. می توان گفت حسابداری حرفه‌ای است که با استفاده از آن وضعیت و عملکرد مالی یک بنگاه اقتصادی در طول یک بازه زمانی محاسبه شده و گزارشات مربوطه در قالب آمار و ارقام کمّی به استفاده‌کنندگان ارائه می‌شود. استفاده‌کنندگان از گزارشات حسابداری طیف وسیعی از مراجع و اشخاص، از مدیران بنگاه و سهامداران گرفته تا مقامات مالیاتی، سازمان‌های بورس و غیره را در بر می‌گیرند. هر چند این حرفه در ظاهر با اعداد و ارقام سر و کار دارد اما باید توجه داشت که همه عملیات حسابداری در چارچوب یک سری مفروضات، اصول و مفاهیم نظری انجام می‌گیرد. از این‌رو پیدا است که هنگام ترجمه متون و مقالات تخصصی حسابداری، برخورداری از دانش کافی راجع به مفاهیم، اصول و مبانی نظری حسابداری از یک سو و از سوی دیگر آشنایی با نحوه بیان اعداد و ارقام در هنگام صحبت درباره مبلغ، ارزش، بها، سود و سایر اقلام حسابداری، کمک شایانی به مترجم خواهد کرد.

مشکل اصلی و عمده در امر ترجمه متون حسابداری، عدم آشنایی مترجم با اصطلاحات و مفاهیم علمی رشته حسابداری می باشد. بسیاری از واژگان در دیکشنری‌های عمومی به گونه‌ای ترجمه شده‌اند که معادل صحیحی برای آن واژه تخصصی به شمار نمی‌روند. برای مثال، کسی که به اندازه کافی در رشته حسابداری تخصص نداشته باشد ممکن است در ترجمه متون تخصصی رشته حسابداری به جای واژه income از «درآمد» استفاده کند، در حالی که غالباً معادل این واژه در رشته حسابداری، «سود» است و اصطلاح «درآمد»، معادل کلمه revenue است. نمونه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، ترجمه صحیح واژه‌ای مثل equity است که ممکن است به اشتباه، به معنای عدل و انصاف و تساوی حقوق بیان شود، در حالی که ترجمه آن در حسابداری، «سرمایه»، «سهام»، «ارزش ویژه» یا «حقوق صاحبان سهام» است. مثال جالب دیگر این که ممکن است مترجم برای هر سه کلمه equity، shares و stock، یک معادل یکسان، یعنی «سهام» را در نظر بگیرد در حالی که بسته به وضعیتی که در آن از این واژه‌ها استفاده شده، ممکن است هر کدام معنای متفاوتی داشته باشد. stock یک مفهوم کلی از «سهام» را ارائه می‌دهد به طوری که گاهی به آن سرمایه شرکت نیز گفته می‌شود، در حالی که shares معمولاً برای تعداد مشخصی از سهام به کار رفته و بیشتر به تقسیم سهام شرکت (stock) اشاره دارد. با این وجود، زمانی که جنبه مالکیت سهام مطرح باشد برای «سهام» از معادل equity استفاده می‌شود. بنابراین چنانچه مترجم هیچ تسلطی به رشته حسابداری نداشته باشد قادر به انتقال درست پیام نخواهد بود و لذا این ضرورت احساس می‌شود که باید برای ترجمه تخصصی حسابداری از مترجمی کمک گرفت که دانش کافی در این زمینه داشته باشد. 

ترجمه تخصصی متون حسابداری توسط مترجمان رشته حسابداری

ما با تشکیل گروه مترجمان حسابداری، این امکان را برای شما فراهم نموده ایم تا ترجمه متون تخصصی حسابداری به طور کاملا تخصصی و مفهومی انجام گیرد. مترجمان حسابداری متشکل از فارغ التحصیلان رشته حسابداری می باشد که در زمینه های تحقیقاتی مختلف این رشته از جمله حسابداری مدیریت، حسابداری دولتی، حسابداری مالی، حسابداری اجتماعی، تئوری های حسابداری و... دارای تجربه هستند. اعتقاد ما این است که ترجمه متون تخصصی هر رشته باید به دست مترجمان زبده همان رشته انجام شود و خودِ مترجم در زمینه رشته مربوطه، تحصیلات آکادمیک داشته باشد. در این صورت ترجمه برای خواننده مفهوم خواهد بود چرا که مترجم با تسلط بر مفاهیم علمی، ابتدا متن را درک نموده است و سپس ترجمه را انجام داده است.

هزینه ترجمه و ثبت سفارش آنلاین

هزینه ترجمه تخصصی متن حسابداری برای دو پلن خوب و عالی در بخش قیمت ترجمه ذکر شده است. همچنین با ثبت نام در سایت و ارسال متن، هزینه ترجمه و زمان تحویل ترجمه توسط اپراتور محاسبه و برای شما ایمیل می گردد. جهت ارسال سفارش ترجمه ابتدا ثبت نام فرموده و از صفحه کاری خود سفارش ترجمه را ثبت فرمایید. جهت آشنایی کامل با نحوه ارسال سفارش، بخش راهنمای ارسال سفارش ترجمه را ببینید.

 

لازم به ذکر است خدمات ترجمه مقاله ISI حسابداری نیز توسط مترجمان گروه حسابداری ما ارائه می گردد و همچنین ویرایش مقاله ISI حسابداری از جنبه گرامری و نگارشی نیز از دیگر خدمات گروه مترجمان حسابداری است.


تعداد بازدید : 20376


برچسب ها: ترجمه تخصصی حسابداری، ترجمه متون تخصصی حسابداری

سایر خدمات رشته حسابداری

مقالات ترجمه شده رشته حسابداری پروژه رایگان رشته حسابداری ترجمه مقاله ISI حسابداری تحقیق آماده حسابداری ویرایش مقاله ISI حسابداری لیست مجلات ISI حسابداری مقالات ترجمه شده رایگان رشته حسابداری