کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی كامپيوتر > خدمات رشته مهندسی كامپيوتر > ترجمه متون تخصصی كامپیوتر

ترجمه متون تخصصی كامپیوتر

نگاهی کلی بر علم کامپیوتر و ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

در دنیای فرمان و کنترل، علوم کامپیوتر حرف اول را میزند! بدون شک، افرادی که علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و گرایش‌های مربوطه را به طور جدی دنبال می‌کنند، از روحیه ای خلاق و ماجراجو برای آزمون و خطای مسائل، تحلیل و استدلال برخوردار بوده و همچنین با توجه به ماهیت بسیار پویا، رو به پیشرفت این علم، با انجام مطالعات و تحقیقات مستمر، خود را بهنگام با دستاوردهای جدید و نوین این علوم قرار می­دهند. متأسفانه عدم وجود منابع علمی جامع و دقیق فارسی برای پیشبرد اهداف علمی تحقیقاتیِ دانشجویانِ این علوم، یکی از دغدغه‌های اصلی این قشر به شمار می‌رود. راهکار چیست؟ بدون شک، هنر ترجمه متون تخصصی کامپیوتر از زبان انگلیسی به زبان فارسی، پاسخگوی خواسته‌های علمی-تحقیقاتی این قشر از جامعه خواهد بود. ترجمه متون تخصصی کامپیوتر، هنری است که از هیچ الگوریتم و یا رویه‌ی خاصی برای نگاشت متن مبدأ به مقصد تبعیت نمی‌کند؛ بلکه مترجم تخصصی کامپیوتر، از سبک و لحن و تجربه‌ی طولانی مدت کاری-تحقیقاتی که از رشته‌ی دانشگاهی‌اش بدست آورده است، برای تفسیر معنای واقعی متون کامپیوتر استفاده می‌کند. برای مثال، MapReduce اصطلاحی جدید در علوم کامپیوتر به شمار می‌رود که شاید یک مترجم عادی آنرا "کاهش نگاشت" معنا کند؟ ولی آیا "کاهش نگاشت" برای یک مخاطب که هیچ آشنایی با این کلمه ندارد قابل فهم است؟ مترجم تخصصی کامپیوتر، حرف‌های بسیاری در خصوص این اصطلاح برای گفتن دارد و مفهوم آنرا به شکلی کاملاً قابل فهم به مخاطب منتقل می‌سازد. چه بسا که علوم کامپیوتر، سرشار از چنین واژگان کاملاً تخصصی و جدید است که حتی معادل فارسی آن هنوز ارائه نشده و معادل سازی آن‌ها به زبان فارسی تنها از عهده‌ی یک مترجم متخصص بر خواهد آمد. این همان وجه تمایز یک مترجم متون تخصصی کامپیوتر را با مترجم غیر تخصصی مشخص می‌سازد.

گروه ترجمه تخصصی البرز این افتخار را داشته که با همکاری طیف وسیعی از مترجمین برتر علوم کامپیوتر در تمامی گرایش‌های مربوطه با سطح تحصیلات عالیه، پاسخگوی خواسته‌های علمی تحقیقاتی دانشجویان، اساتید و محققین در زمینه ی ترجمه متون تخصصی کامپیوتر باشد.

تشکیل گروه مترجمان مهندسی کامپیوتر جهت ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

گروه مترجمان كامپیوتر ما متشكل از دانش آموختگان تحصیلات تكمیلی گرایش های مختلف رشته مهندسی كامپیوتر می باشند كه دارای سابقه طولانی در زمینه ترجمه متون تخصصی كامپیوتر می باشند. در واقع این گروه با هدف ارائه خدمات ترجمه تخصصی كامپیوتر به دانشجویان و اساتید رشته كامپیوتر، تشكیل یافته است و در این گروه مترجمان دانش آموخته کلیه گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد. بدون شك ترجمه متون تخصصی کامپیوتر، بدون آگاهی از اصطلاحات و مفاهیم علمی این رشته عاری از اشتباه نخواهد بود و متن ترجمه شده نامفهوم خواهد بود. اما آشنایی با اصطلاحات و مطالب علمی رشته كامپیوتر، موجب می شود كه مترجم در ترجمه تخصصی كامپیوتر علاوه بر استفاده از اصطلاحات مصطلح رشته كامپیوتر، مفاهیم متن را نیز به درستی انتقال دهد.

گروه مترجمان كامپیوتر ما ترجمه متون تخصصی و مقالات كامپیوتر مرتبط با كلیه گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر از جمله "نرم افزار"، "معماری كامپیوتر"، "هوش مصنوعی و رباتیك" و "الگوریتم ها و محاسبات" را پذیرش می نماید.

هزینه ترجمه تخصصی کامپیوتر و نحوه ثبت سفارش ترجمه

هزینه ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی تخصصی کامپیوتر در بخش برآورده هزینه بر مبنای تعداد لغات ذکر شده است و همچنین می توانید ثبت سفارش ترجمه انجام دهید تا هزینه و زمان تحویل ترجمه شما توسط اپراتور محاسبه و به ایمیل شما ارسال گردد.

پس از ثبت نام در سایت می توانید سفارش ترجمه تخصصی کامپیوتر خود را برای ما ارسال فرمایید. جهت اشنایی با نحوه ثبت سفارش ترجمه بخش راهنما را مشاهده فرمایید.

 

جهت مشاهده توضیحات مربوط به خدمات ترجمه مقالات ISI كامپیوتر از فارسی به انگلیسی، به بخش ترجمه مقالات ISI كامپیوتر و برای آشنایی با خدمات ویرایش مقالات ISI رشته كامپیوتر، بخش

ویرایش مقالات ISI كامپیوتر را مطالعه نمایید.


تعداد بازدید : 4749


برچسب ها: ترجمه متون تخصصی كامپيوتر

سایر خدمات رشته مهندسی كامپيوتر

مقالات ترجمه شده کامپیوتر ترجمه مقالات ISI كامپيوتر تحقیق رایگان رشته مهندسی کامپیوتر ويرايش مقالات ISI كامپيوتر دانلود پروژه مهندسی کامپیوتر دانلود رایگان کتاب های کامپیوتر جزوات مهندسی کامپیوتر دانلود رایگان مقاله انگلیسی کامپیوتر با ترجمه