Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,232,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " مرکزگرایی سیستم عصبی Deuterostome در chordate (جانوران دارای ستون فقرات) " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مرکزگرایی سیستم عصبی Deuterostome در chordate (جانوران دارای ستون فقرات)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Current Biology
سال انتشار
2009
کد محصول
1000206
تعداد صفحات انگليسی
14
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
1,232,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

منشا سیستم عصبی مرکزی chordate ((CNS، نامشخص است. یک تئوری این است که یک CNS که در bilaterian نخستین وجود دارد، و در هر دو محیط های شکمی منفذهای تنفسی نخستین جانوران  protostome (دهان نخستین) و ماهیچه های پشتی (حلقوی) پسین (deuterostome (دهان ثانویه)  رشد می کنند ( در (1) بازبینی شده است). تئوری دیگر (که در بخش (2) بازبینی شده است) پیشنهاد می کند که  chordate  (CNS)، به وسیله ی یک پروسه ی حلقوی سازی و درونی سازی از یک سیستم خالص عصبی، هم مرز با پوست جانورانی مانند کرم های enteropneust (Hemichordate و Ambulacraia) رشد می کند (3). ما در اینجا نشان دادیم که کرم های جوان و بالغ، در حقیقت دارای یک CNS کامل هستند، به عبلرت دیگر، تجمع انبوه عصب هایی که با یک neuropil (منطقه ی دارای آکسون های فاقد پوشش)، همراه شده است، سبب تشکیل تارهای عصبی شکمی و پشتی می شود. در ادامه، آن در بخش های میانی، همانند یک لوله ی عصبی مشابه  chordate (جانوران دارای ستون فقرات ) درونی سازی می شود. برخلاف مفروضات گذشته، بخش بزرگتر پوست کرم های بلوط (enteropneust) بالغ، غیر عصبی است، اگر چه عناصری از سیستم عصبی پیرامونی (PNS)  در اینجا یافت شده است. ما در اینجا، از مارکرهای مولکولی برای نشان دادن اشکال نورونی که به طور آناتومیک در PNS و CNS تفکیک شده اند، استفاده کردیم. در این بررسی ها، هر چه همانندی ساختار جانور با CNS chordate، بیشتر شود، مرکز گرایی سیستم عصبی پیش از جداسازی تکاملی از اجداد chordate و hemichordate اتفاق می افتد.

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


chordate central nervous system

ثبت سفارش جدید