Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,149,950

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Biomedical Signal Processing and Control
سال انتشار
2013
کد محصول
1001045
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
1,055,000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

ما روشی جدید را برای تیمار نمودن صدای شش که آلوده به صدای قلب شده است را به وسیله‌ی روش‌های مدلسازی سیگنال شبه دوره‌ای ارائه نموده‌ایم. صداهای قلب در میان شش و شبه دوره‌ای کوتاه برد ایجاد شده به وسیله‌ی تکرار چرخه‌ی ضربان قلبی و نوسان قلب به دلیل باز شدن و بسته شدن به ترتیب دریچه‌ها تعریف می‌شود. در عبارات سیگنالها، این شبه دوره‌ها که پاکت و فاز متغیر زمانی HS را به وجود می آورند، که به ترتیب به وسیله‌ی سیگنال و چند جمله‌ایهای زمانی تکه‌ای مدلسازی شده‌اند. چند جمله‌ایهای واحد برای متغیرهای زمانی پاکت پیوسته و آهسته به شمار می‌آیند، در حالیکه چند جمله ایها تکه‌ای تغییرات فازی سریع و ناگهانی را در فواصل زمانی کوتاه می‌گیرند. توصیفی برای یک سیگنال فشرده روشی موثر را برای مکان یابی اجزای صدای قلب اصلی (FHS) و بعد برای حذف آنها از صداهای شش فراهم می‌نماید. نتایج نشان دادند که روش پیشنهاد شده به دو روش مرجع برای سرعتهای جریان هوای زیاد (22.5 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) و متوسط (15 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) دست می‌یابد.

1-مقدمه

تحلیل صداهای شش (LS) موضوعی کلیدی برای تشخیص پزشکی دقیق است چرا که اطلاعات با ارزشی را در مورد فیزیولوژی و بیماری‌های ریه دارد. مسئله‌ی عمومی و کلی این است که، به هر ترتیب، صداهای قلب (HS) که با LS تداخل پیدا می‌کنند در حدود 20 تا 150 هرتز باقی می‌مانند. عناصر صداهای قلبی حذف شده یا به اشتباه مکان یابی شده (FHS) معمولا می‌تواند LS نا متناسب را برای اهداف تشخیصی باقی بماند.

تشخیص LS غالبا به عنوان فرآیندی دو مرحله‌ای به نام (1) مکان یابی HS و (2) مهار نشان داده می‌شود. ما در متون تعدادی از روش‌ها را یافتیم تا مکان یابی را بر اساس غربال نمودن فراوانی زمان، آمار در جهت‌های بالاتر، تجزیه‌ی امواج ضربه‌ای کوچک، آنتروپی صوت و تحلیل طیف واحد می‌باشد.  تلاش‌های بیشتر برای مهار نمودن عتاصر FHS از LS با هدف ذخیره نمودن محتوای سیگنال LS در بازه‌ی تغییرات HS ایجاد شده‌اند. روش‌هایی مثل تحلیل عنصر مستقل، غربال انطباقی، پیش بینی خطی و غیر خطی و جداسازی منبع ساختمانی که با آنها سر و کار داریم. تحلیل کاملی برای ارزیابی عملکرد روش‌هایی که پیش از این به آنها اشاره شد و خواص خود را در از نقایص و کمبودها بیرون می‌کشند، لازم خواهند بود.بهر حال، نشانی عمومی با توجه به محدودیت‌های عموما ریشه‌ای از هر یک از فرضیاتی که پیش از این در HS پایا یا کمبود نیرومندی در شرایط متوسط یا بالای سرعتهای جریان هوا می‌باشند...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Heart sound localization
Lung sound denoising
Quasi-periodic modeling

ثبت سفارش جدید