کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Quasi-periodic modeling for heart sound localization and suppressionin lung sounds

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Biomedical Signal Processing and Control
سال انتشار
2013
کد محصول
1001045
تعداد صفحات انگليسي
10
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
190000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

We present a novel approach to treating lung sounds contaminated by heart sounds by means of quasi-periodic signal modeling. Heart sounds are described through the long and short-term quasi-periodicity generated by cardiac cycle repetition and oscillations caused by valves openings and closures, respectively. In terms of signals, these quasi-periodicities drive time-variant HS envelope and phase which are modeled by single and piecewise time polynomials, respectively. Single polynomials account for slow and continuous envelope time variations, while piecewise polynomials capture fast and abrupt phasechanges in short time intervals. Such a compact signal description provides an efficient way to funda-mental heart sound (FHS) components localization and posterior removal from lung sounds. The results show that the proposed method outperforms two reference methods for medium (15 ml/s/kg) and high(22.5 ml/s/kg) air flow rates

چکیده

ما روشی جدید را برای تیمار نمودن صدای شش که آلوده به صدای قلب شده است را به وسیله‌ی روش‌های مدلسازی سیگنال شبه دوره‌ای ارائه نموده‌ایم. صداهای قلب در میان شش و شبه دوره‌ای کوتاه برد ایجاد شده به وسیله‌ی تکرار چرخه‌ی ضربان قلبی و نوسان قلب به دلیل باز شدن و بسته شدن به ترتیب دریچه‌ها تعریف می‌شود. در عبارات سیگنالها، این شبه دوره‌ها که پاکت و فاز متغیر زمانی HS را به وجود می آورند، که به ترتیب به وسیله‌ی سیگنال و چند جمله‌ایهای زمانی تکه‌ای مدلسازی شده‌اند. چند جمله‌ایهای واحد برای متغیرهای زمانی پاکت پیوسته و آهسته به شمار می‌آیند، در حالیکه چند جمله ایها تکه‌ای تغییرات فازی سریع و ناگهانی را در فواصل زمانی کوتاه می‌گیرند. توصیفی برای یک سیگنال فشرده روشی موثر را برای مکان یابی اجزای صدای قلب اصلی (FHS) و بعد برای حذف آنها از صداهای شش فراهم می‌نماید. نتایج نشان دادند که روش پیشنهاد شده به دو روش مرجع برای سرعتهای جریان هوای زیاد (22.5 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) و متوسط (15 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) دست می‌یابد.

1-مقدمه

تحلیل صداهای شش (LS) موضوعی کلیدی برای تشخیص پزشکی دقیق است چرا که اطلاعات با ارزشی را در مورد فیزیولوژی و بیماری‌های ریه دارد. مسئله‌ی عمومی و کلی این است که، به هر ترتیب، صداهای قلب (HS) که با LS تداخل پیدا می‌کنند در حدود 20 تا 150 هرتز باقی می‌مانند. عناصر صداهای قلبی حذف شده یا به اشتباه مکان یابی شده (FHS) معمولا می‌تواند LS نا متناسب را برای اهداف تشخیصی باقی بماند.

تشخیص LS غالبا به عنوان فرآیندی دو مرحله‌ای به نام (1) مکان یابی HS و (2) مهار نشان داده می‌شود. ما در متون تعدادی از روش‌ها را یافتیم تا مکان یابی را بر اساس غربال نمودن فراوانی زمان، آمار در جهت‌های بالاتر، تجزیه‌ی امواج ضربه‌ای کوچک، آنتروپی صوت و تحلیل طیف واحد می‌باشد.  تلاش‌های بیشتر برای مهار نمودن عتاصر FHS از LS با هدف ذخیره نمودن محتوای سیگنال LS در بازه‌ی تغییرات HS ایجاد شده‌اند. روش‌هایی مثل تحلیل عنصر مستقل، غربال انطباقی، پیش بینی خطی و غیر خطی و جداسازی منبع ساختمانی که با آنها سر و کار داریم. تحلیل کاملی برای ارزیابی عملکرد روش‌هایی که پیش از این به آنها اشاره شد و خواص خود را در از نقایص و کمبودها بیرون می‌کشند، لازم خواهند بود.بهر حال، نشانی عمومی با توجه به محدودیت‌های عموما ریشه‌ای از هر یک از فرضیاتی که پیش از این در HS پایا یا کمبود نیرومندی در شرایط متوسط یا بالای سرعتهای جریان هوا می‌باشند.

بهر ترتیب در اینجا، روشی نوین را برای تعیین ویژگی‌های HS به وسیله‌ی مدلسازی روشن شبه دوره‌های کوتاه و بلند مدت که از تکرار چرخه‌ی قلبی و لرزش‌های به وجود آمده در اثر باز شدن‌ها و بسته شدن‌های به ترتیب دریچه‌ها سرچشمه می‌گیرند، را ارئه نموده‌ایم. در فضایی واحد از تشکیل دهنده‌ای که برای پاکت آنی به شمار می‌آیند در حالیکه نشانی نهایی موردی از فاز متغیر زمانی هست. با فرضیه‌های متغیرهای دوره‌ای پیوسته و آهسته، پاکت به وسیله‌ی ساختاری یکدست مدلسازی شده است که ثابت‌های آن چند جمله‌ایهای زمانی با درجه‌ی پایین هستند.  در مقابل، تغییرات فازی که سریع و ناگهانی هستند و در فواصل زمانی کوتاه مدت متناظر با عناصر FHS رخ می‌دهند؛ بر این اساس فاز به عنوان مقیاس سینوسی واحدی با چند جمله‌ایهای تکه‌ای تخریب شده‌ی نا منظم مدلسازی شده است. یک سری از مدلسازی‌ها امکان این را فراهم می‌نمایند که ویژگی HS نیرومندی در سناریو‌های سرعتهای جریان هوای متوسط وزیاد قرار داشته باشد. بعلاوه، روش آن از نظر محاسباتی خیلی کارآمد است چون پارامترهای مدل از یک سیستم خطی تعیین شده‌ی چند عاملی در تساوی‌ها تخمین زده شده‌اند. دقت داشته باشید که چند جمله‌ایهای تکی و قطعه‌ای نیز همزمان در پردازش سیگنال زیست دارویی مورد استفاده قرار گرفته‌اند اما برای بهترین مورد از آگاهی‌های کا برای کاربرد در اینجا استفاده نشده‌اند..


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی پزشکی


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Heart sound localization
Lung sound denoising
Quasi-periodic modeling