Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
940,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " روش تقویت همدمای حلقه واسط برای آشکارسازی سریع و افتراقی گونه های Taenia " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
روش تقویت همدمای حلقه واسط برای آشکارسازی سریع و افتراقی گونه های Taenia
نویسنده/ناشر/نام مجله :
JOURNAL OF CLINICAL MICROBIOLOGY
سال انتشار
2009
کد محصول
1001155
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
940,500
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

آشکارسازی و افتراق سریع گونه های Taenia برای کنترل و پیشگری از آلوده شدن به کرم کدو و عفونت بافت با آن در مناطق وجود این انگل ضروری است. به دلیل حسلست پایین تر تشخیص سنتی براساس آزمون میکروسکوپی، ابزارهای مولکولی برای تشخصی افتراقی از این بیماریها بسیار ضروری است. در این مطالعه ما یک روش تقویت همدمای با واسطه حلقه (LAMP) را برای تشخیص افتراقی عفونت به گونه های Taenia با پپتیداز سیستیم شبه L کاتپسین (clp) و زیرواحد یک اکسیداز سیترکدوم c (cox1) را به کار گرفتیم. LAMP با مجنوعه پرایمرهایی برای ژن cox1 می تواند بین سه گونه تمایز بگذارد، و LAMP با پرایمرهایش برای ژن clp می تواند Taenia solium را از Taenia saginatal / Taenia asiatica افتراق دهد. آنزیم محدود کننده هضم تولیدات LAMP از پرایمر Tsag-clp سبب تفکیک Taenia saginata از Taenia asiatica می شود. ما اختصاصی عمل کردن LAMP را به وسیله ی آزمون نمونه DNA استخراج شده از بندبند بدن انگل ها (n=100) و توده ی عفونی (n=68) بالا گزارش کردیم. LAMP می تواند یک رونوشت از ژن هدف یا پنج تخم انگل های T.asiatica و T. saginata در هر گرم از مدفوع انسانی و حیوانی را آشکار کند و حساسیتی مشابه روش های PCR را نشان دهد. علاوه بر این LAMP می تواند DNA انگل را در همه ی نمونه های مدفوغ دارای تخم انگل آشکار کند (n=6). به واسطه ی آشکارسازی حساس، ویژه و ساده از گونه های Taenia آزمون های LAMP ابزارهای ارزشمندی هستند که می تواندد به آسانی برای کنترل و پیش گیری از آلوده شدن به کرم کدو و عفونی شدن بافت با تخم آنها مورد استفاده قرار گیرند.

1-مقدمه

انگل های کرم نواری Taenia solium, Taenia saginata, Taenia  asiatica عوامل اصلی ابتلا به taeniasis هستند. اگر چه taeniasis نسبتا بی ضرر است اما عفونی شدن بافت ها که به وسیله لاروهای T. solium به وجود می آید، بیماری بسیار خطرناکی برای انسان ایجاد می کند، این بیماری به طور خاص در کشورهای در حال توسعه مشکلات سلامتی زیادی ایجاد کرده است (4 و 15). بنابراین تفکیک گونه های Taenia برای کنترل این بیماری بسیار مهم است. علاوه بر این انتظار می رود که در مناطق گسترده ای از آسیا – اقیانوسیه که هر سه گونه ی taenia وجود دارند، ابتلا به این بیماری بیشتر باشد (3 و 5 و 23 و 24). تشخیص این بیماری به وسیله ی مشاهده میکروسکوپی تخم ها در مدفوع انسان یا حیوان و یا به وسیله ی مقاسیه مورفولوژی بند بند بدن انجام می شود. اما هر سه روش فاقد حساست و اختصاصی عمل کردن هستند...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Rapid Detection of Taenia Species

ثبت سفارش جدید