کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " پاسخ های آشوبناک در نرون تحریک شده و یکپارچه مربعی به همراه تطابق " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Chaotic solutions in the quadratic integrate-and-fire neuron with adaptation

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Cogn Neurodyn
سال انتشار
2009
کد محصول
1001382
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
21
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

The quadratic integrate-and-fire (QIF) model with adaptation is commonly used as an elementary neuronal model that reproduces the main characteristics of real neurons. In this paper, we introduce a QIF neuron with a nonlinear adaptive current. This model reproduces the neuron-computational features of real neurons and is analytically tractable. It is shown that under a constant current input chaotic firing is possible. In contrast to previous study the neuron is not sinusoidally forced. We show that the spike-triggered adaptation is a key parameter to understand how chaos is generated

چکیده

مدل درجه دوم ادغام(یکپارچه) و تحریک شوندگی (QIF)  با انطباق به طور معمول به عنوان یک نورون ابتدایی استفاده می شود که ویژگی های اصلی از سلول های عصبی واقعی را بازتولید می کند. در این مقاله، یک نورون QIF  با جریان تطبیقی ​​غیر خطی معرفی شده است. این مدل ویژگی های محاسباتی نورون از سلول های عصبی واقعی را بازتولید  میکند و از نظر تحلیلی قابل کنترل است. نشان داده شده است که تحت یک جریان ثابت ورودی، تحریک آشوبناک امکانپذیر است. در مقایسه با مطالعه قبلی، نورون با سیگنال سینوسی تحریک نمی شود. ما نشان داده ایم که تطابق جهش به همراه تریگر کردن نرون، یک پارامتر کلیدی برای درک چگونگی تولید رفتار آشوبناک است.

1-مقدمه

تغییر شکل دادن سلول های عصبی با تحریک همه (یا یک) رویدادهای الکتریکی آموزش داده شده که به عنوان جهش شناخته شده اند، انجام می شود. زمان دقیق جهش نرونها نقش اساسی در رمز گذارى اطلاعات در مغز بازی می کند. شواهد تجربی اخیر  نشان می دهد که رمزگذارى زمان دقیق جهش در سیستم های مختلف عصبی استفاده شده است (VanRullen et al و همکاران 2005). در این دیدگاه، قابلیت اطمینان زمان جهش نقطه کلیدی برای درک پایه ای و اساسی کد های عصبی می باشد  Mainen  و Sejnowski  1995). نشان داده شده است که پاسخ سلول های عصبی به محرک های متغیر با زمان دارای قابلیت اطمینان بالایی با دقت 1 میلی ثانیه یا کمتر هستند ( Mainen  و Sejnowski 1995؛  بری و همکاران 1997).  از سوی دیگر، محرک های ثابت موجب برانگیخته شدن جهش ها با تنوع بالا می شوند (deRuyter  وSteveninck  و همکاران 1997). تعیین زمان تغییر پذیری جهش می تواند بینش های اساسی به استراتژی های مورد استفاده در سیستم عصبی برای شناسایی و انتقال اطلاعات را ارائه دهد. با این حال منشاء تغییرپذیری پاسخ نورون هنوز هم مورد بحث است...


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی پزشکی


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


QIF
Chaos
Poincare map
Lyapunov exponent