Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
968,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسي شيمی " با موضوع " خشکسازی متناوب محصولات غذایی : یک مطالعه بحرانی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
خشکسازی متناوب محصولات غذایی : یک مطالعه بحرانی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Food Engineering
سال انتشار
2014
کد محصول
1011838
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
27
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
940 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

خشکسازی به فرایندی گفته می‏شودکه حدود20 تا25 % انرژی مصرف شده به وسیله صنعت پردازش غذایی را به خود اختصاص می‏دهد. بازده انرژی فرایند و کیفیت محصولات خشک شده به عنوان دو عامل کلیدی در خشکسازی مواد غذایی در نظر گرفته می‏شوند. بحران انرژی جهانی و تقاضا برای کیفیت مواد غذایی خشک شده باعث گردید که محققان به دنبال تکنیکهای جدیدی برای خشکسازی مواد غذایی و همچنین پیدا کردن راه حلهایی برای برطرف سازی مشکلات فوق باشند. خشکسازی متناوب یکی از بهترین راه حلهایی است که برای بهبود بازده انرژی و کیفیت محصول بدون افزایش هزینه سرمایه خشک کننده مورد استفاده قرار می‏گیرد. این تکنیک اخیرا مورد توجه محققان زیادی قرار گرفته است. البته باید خاطرنشان ساخت که داده و اطلاعاتی در مورد ارزیابی بازده انرژی و کیفیت محصول در روش متناوب سازی فرایند خشک کردن موجود نیست. هدف از ارائه این مقاله بحث، آنالیز و ارزیابی پیشرفتهای اخیری که در زمینه تحقیق خشکسازی متناوب، بازده انرژی و کیفیت محصول به عنوان یک دیدگاه به وجودآمده، می‏باشد. تکنیکهای مدلسازی موجود برای خشکسازی متناوب مورد بررسی قرار گرفتند و همچنین شایستگی و عدم شایستگیهای آنها آنالیز شدند. کاربرد متناوب تکنیکهایی مانند اولتراصوت، مادون قرمز(IR) و میکروویو در ترکیب با فرایند خشکسازی بررسی گردید. در این مقاله شکاف موجود در مدلهای موجود به خوبی نشان داده شده است. علاوه بر آن موضوعاتی که باید در مطالعات نظری و آزمایشی آینده بررسی شوند، شناسایی گردید و مسیر تحقیقات آینده از هم اکنون مشخص شدند.

1-مقدمه

فرایند خشکسازی محصولات غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و به صورت گسترده در پردازش مواد غذایی مورد استفاده قرار می‏گیرد. خشکسازی پرمصرف ترین فرایندصنایع غذایی محسوب می‏گردد و15 % مصرف انرژی صنعتی را به خود اختصاص می‏‎دهد. در یک صنعت انرژی بَر مانند خشکسازی و گرمایش، بالا بردن بازده انرژی حتی تا1 % می‏تواند باعث افزایش 10 % سود شود. بنابراین، هرگونه بهبود اندک در بازده انرژی فرایند خشکسازی مواد غذایی منجر به توسعه پایدار چشم‏انداز انرژی جهانی خواهد شد. تاکنون تحقیقات قابل توجهی بر روی بهبود بازده انرژی در خشکسازی مواد غذایی انجام شده است. خشکسازی متناوب به عنوان یکی از فرایندهای خشکسازی پربازده انرژی در نظر گرفته می‏شود. در حقیقت به روشی گفته می‏شود که در آن شرایط خشکسازی همراه با زمان دچار تغییر خواهد شد. البته در اینجا باید خاطرنشان ساخت که دمای هوای خشکسازی، رطوبت، فشار یا حتی ورودی گرمایش نیز ممکن است تغییر یابند. جزئیات بیشتر مربوط به خشکسازی متناوب را می‏توانید در بخش 2 مشاهده کنید...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسي شيمی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسي شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


drying of food products

ثبت سفارش جدید