Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
659,450

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مواد و متالوژی " با موضوع " ساختار میکروسکوپی و مشخصات مکانیکی مواد مرکب متورق ZrC-SiC با پودرهای SiC متفاوت " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ساختار میکروسکوپی و مشخصات مکانیکی مواد مرکب متورق ZrC-SiC با پودرهای SiC متفاوت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Ceramics International
سال انتشار
2015
کد محصول
1012533
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
605,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض چکیده

مواد مرکب متورق (لایه لایه) ZrC-SiC با پودرهای SiC متفاوت در خلال ریخته گری نواری و پرس گرم تهیه می شوند. دو پودر متفاوت SiC با ابعاد 10µm و 800 nm به داخل مواد مرکب متورق ZrC-SiC افزوده می شوند. نتایج نشان می دهند که انحراف ترک آشکاری با طول ترک بلندی در ساختار متورق بوجود می آید. بعلاوه ماده مرکب B با ذرات SiC با ابعاد متوسط 800 nm از ماده مرکب A (با ذرات SiC با ابعاد متوسط 10 µm) بسیار متراکم تر می باشند. مولفه های Si در ماده مرکب A و ماده مرکب B به لایه ZrC پرس می شوند؛ مولفه های Zr کمتری روی لایه SiC پخش می شوند. پخش شدن مولفه های Si از لایه Sic2(ابعاد ذرات SiC برابر 800 nm) راحت تر و بسیار یکنواخت تر می باشد. علاوه بر این، ماده مرکب B دارای چگالی بیشتر، تخلخل کمتر و استحکام خمشی بیشتری از ماده مرکب A می باشد.

-1مقدمه

شکنندگی سرامیک ها توسعه و کاربرد آنها را برای مدت طولانی محدود نموده است. هرچند که برخی تحقیقات در این زمینه انجام یافته اند، اما هنوز مسئله شکنندگی حل نشده باقی مانده است. در این زمینه سه مسیر اصلی در دهه های گذشته کشف گردیده است. یکی مطالعه رفتار مکانیکی ماکرو-میکرو مواد شکننده، دومی سروکار داشتن با بهبود پروسه آماده سازی این مواد، و سومی طراحی و توسعه مواد و ساختارهای جدید می باشد (1). این مسیرها برخی دست اوردها را به همراه داشته اند… 

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.این مقاله ترجمه شده مهندسی مواد و متالوژی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Layered structures
Structural composites
Mechanical properties

ثبت سفارش جدید