Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
812,050

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " تاثیر سختی پرتابه بر روی تغییر شکل و رفتار شکست در آزمایش ضربه تیلور " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تاثیر سختی پرتابه بر روی تغییر شکل و رفتار شکست در آزمایش ضربه تیلور
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials and Design
سال انتشار
2010
کد محصول
1013294
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
20
قیمت بر حسب ریال
745,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

عملکرد نفوذ بالیستیکی یک پرتابه دارای انرژی جنبشی، بیشتر تحت‌تاثیر تغییر شکل پرتابه در طول فرآیند ضربه قرار خواهد گرفت. یک پرتابه ممکن است تحت تاثیر تغییر شکل بزرگ و حتی شکستگی باشد به همان اندازه که مواد پیشرفته ی بیشتری به عنوان اجزای مقاوم در آن به کار می‌رود. بررسی مقایسه‌ای در این پژوهش در رابطه با تغییر شکل و رفتار شکست پرتابه دارای انرژی جنبشی از نوع فولاد ۳۸ CrSi با دو مقدار سختی مختلف ارائه شد. پرتابه با دماغه ی مسطح در یک محفظه آزمایش تفنگ فشرده دو مرحله‌ای در مقابل صفحات فولادی سخت در محدوده سرعت ۲۰۰ تا ۶۰۰ متر بر ثانیه، شلیک شدند. فرآیند ضربه توسط یک دوربین با سرعت بالا مورد بازبینی قرار گرفت. نتایج تجربی نشان داد که برای پرتابه نرم، سه نوع تغییر شکل و شکست وجود دارد، که شامل قارچ شوندگی، ترک برشی و شکست گلبرگی. برای پرتابه های سخت نیز، سه نوع تغییر شکل و شکست وجود دارد، که شامل قارچ شوندگی، ترک برشی و تکه ‌تکه شدن می باشد.

1-مقدمه

یک موشک می تواند در مقایسه با یک صفحه هدف، سخت و نسبتاً غیر قابل انعطاف باشد و یا شکل پذیر و بسیار قابل انعطاف باشد. موشک هنگامی که در هدف نفوذ می کند تغییر شکل می دهد. در واقع، ضربه ی طبیعی یک پرتابه با سرعت بسیار بالا اغلب نه تنها باعث تغییر شکل پلاستیک می شود بلکه احتمال شکست در هنگام نفوذ خود پرتابه، حتی در برابر اهداف نرم نیز وجود دارد. به عنوان مثال، بروکر و همکاران [1] به طور تجربی، دریافتند که پرتابه تخت با قطر 20 و 30 میلی متر هنگام نفوذ در صفحات فولادی Weldox 460 E ضخیم بطور کامل خرد می شود. پدیده های مشابه را نیز می توان در مرجع 2 و 3 مشاهده نمود. تغییر شکل و شکست احتمالی تا حد زیادی بر روی عملکرد ضربه نهایی تاثیر می گذارد. تحقیقات در مورد تغییر شکل و شکست یک پرتابه دارای انرژی جنبشی می تواند طراحی کلاهک را بهبود بخشد. بررسی تحقیقات قبلی نشان می دهد که بسیاری از موضوعات آنها در مورد ضربه های گلوله و سرعت ضربه آن بر روی نفوذ و سوراخ ایجاد شده توسط پرتابه های سخت متمرکز شده است...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی مکانیک در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Taylor impact test

ثبت سفارش جدید