Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,083,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مجموعه مهندسی كشاورزی " با موضوع " اثر سطح نفوذ ناپذیر بر کیفیت آب و آستانه آن در کشور کره " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
اثر سطح نفوذ ناپذیر بر کیفیت آب و آستانه آن در کشور کره
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Water
سال انتشار
2016
کد محصول
1013432
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
1,083,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

تغییر در توازن بین نفوذ ناپذیری و نفوذ پذیری موجب تغییر قابل توجه کیفیت آب رودخانه شده است و در نتیجه، آستانه سطح نفوذ ناپذیر در حوزه آبریز برای مدتها موضوع تحقیقات کاربردی بوده است. هدف از این مطالعه، بررسی رابطه متقابل میان سطح نفوذ ناپذیر و کیفیت آب و تعیین آستانه درصد سطح نفوذ ناپذیر (PISA) جهت تشخیص شدت مسائل آتی کیفیت آب رودخانه در حوزه آبریز و نیز ساماندهی PISA در کشور کره می باشد. نتایج آماری نشان می دهند که PISA شاخصی مناسب برای کیفیت آب در مقیاس حوزه آبریز بوده و می تواند مسائل کیفیت آب در ارتباط با سطح نفوذ ناپذیر را به تصویر بکشد. علاوه بر این، نتایج این مطالعه اشاره دارند که کنترل PISA در محدوده 10 درصد در حوزه آبریز، یک راهکار اساسی برای کاهش کیفیت آب می باشد.

1-مقدمه

شهرنشینی موجب افزایش سطوح نفوذ ناپذیر از جمله جاده ها، پارکینگ ها، پیاده رو ها، پشت بام ها و سطوح نفوذ ناپذیر دیگر شده و به کاهش سطوح تأثیر گذار در پاک سازی رواناب سطحی منجر گردیده است [1]. سطوح نفوذ ناپذیر مانع نفوذ بارش ها به داخل خاک و آب زیرزمینی شده و به نوبه خود، رواناب رودخانه ها را افزایش داده و متعاقباً موجب تغییرات خاص در هیدرولوژی، ساختار زیستگاه، کیفیت آب و تنوع زیستی سیستم آبزیان می شوند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.این مقاله ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Han River Basin
impervious surface area
receiver-operating characteristic analysis

ثبت سفارش جدید