Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,083,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " مراقبت از بیماران سرطانی دارای ناتوانی ذهنی : نگرش ها و مراقبت های ارائه شده از سوی پرستاران انکولوژی انگلستان " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مراقبت از بیماران سرطانی دارای ناتوانی ذهنی : نگرش ها و مراقبت های ارائه شده از سوی پرستاران انکولوژی انگلستان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
European Journal of Oncology Nursing
سال انتشار
2015
کد محصول
1013502
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
14
قیمت بر حسب ریال
1,083,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
588 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

هدف: مراقبت از افراد دارای ناتوانی ذهنی (ID) استرس­زا است: در مورد اثر ترکیبی مراقبت از بیماران سرطانی با ناتوانی ذهنی اطلاعات کمی وجود دارد؛ اما انتظار می ­رود این موضوع به خصوص به چالش کشیده شده و در مورد آن بحث شود.

روش: 83 پرستار شاغل در انکولوژی و زمینه ­های مرتبط (به عنوان مثال، مراقبت تسکینی) به کار گرفته شدند. درک مراقبت از بیماران دارای ناتوانی ذهنی یا بدون ناتوانی ذهنی همراه با اطلاعات بالقوه مخفی در مورد مشخصات جمعیت­ شناسی شرکت ­کنندگان و استرس درک شده مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج: شرکت­ کنندگان در ارتباط با بیماران دارای ناتوانی ذهنی در مورد بیماری خود (F(1,82) ¼ 59.52, p < 0.001) احساس راحتی کمتری داشتند؛ برای برقراری ارتباط به همراه بیمار متکی بودند (F(1,82) ¼ 26.29, p < 0.001) و در شناسایی و برآورده کردن نیازهای بیمار اعتماد به نفس کمتری داشتند (F(1,82) ¼ 42.03, p < 0.001). شرکت­ کنندگان همچنین معتقد بودند که مراقبت از این گروه از بیماران، در مقایسه با بیماران بدون ناتوانی ذهنی استرس بیشتری را ایجاد می­کند (F(1,81) ¼ 31.592, p < 0.001). تجربه­ ی قبلی کار بر روی گروه بیماران سرطانی با ناتوانی ذهنی به نظر می­رسد برخی از نگرانی­ ها را در مورد ارائه­ی مراقبت از این جمعیت کاهش دهد.

نتیجه ­گیری: مراقبت از بیماران سرطانی دارای ناتوانی ذهنی ممکن است این نقش دشوار را سخت ­تر کند. از طریق مبادله­ ی آموزش و دانش، افزایش اعتماد به نفس پرستار انکولوژی در برقراری ارتباط با این بیماران، می­توان موجب بهبود ارائه ­ی مراقبت مناسب و مثبت از این گروه از بیماران شد.

1-مقدمه

ارائه­ ی مراقبت پرستاری برای بیماران سرطانی می­تواند از نظر عاطفی مورد نیاز باشد. پرستاران در معرض خطر بالای استرس، نارضایتی شغلی و فرسودگی روانی هستند که این مشکلات با کمبود کارکنان خبره افزایش می­یابند. مراقبت از افراد دارای ناتوانی ذهنی (ID) همچنین می­تواند برای متخصصان مراقبت ­های بهداشتی با پتانسیل بالا برای استرس و فرسودگی روانی چالش برانگیز باشد و با حوادث رفتار چالش برانگیز و ناسازگاری یا ابهام نقش درک شده همراه است....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله روانشناسی در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید