Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,265,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " اولویت‌بندی ریسک با استفاده از تجزیه‌وتحلیل خطا و اثرات آن در شرایط عدم قطعیت " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
اولویت‌بندی ریسک با استفاده از تجزیه‌وتحلیل خطا و اثرات آن در شرایط عدم قطعیت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار
2011
کد محصول
1013646
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
1,265,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

تجزیه‌وتحلیل خطا و اثرات آن (FMEA) یک ابزار قدرتمند برای شناسایی و ارزیابی شکست‌های بالقوه است. این ابزار به طور فزاینده‌ای در توسعه محصول جدید، تولید و یا کاربردهای مهندسی مهم شده است. به طور کلی، ارزیابی ریسک در FMEA با استفاده از عدد اولویت ریسک (RPN) انجام می‌شود که می‌تواند با ارزیابی سه عامل تعیین شود: احتمال وقوع خطا (O)، شدت خطا (S) و احتمال کشف خطا (D). با توجه به ابهام و عدم قطعیت موجود در فرآیند ارزیابی، اعداد کریسپ که بیانگر RPN ها در FMEA سنتی است ممکن است در مقایسه با اعداد فازی نامناسب یا ناکافی باشند. در حال حاضر روش‌های فازی و برنامه‌نویسی خطی به عنوان یک راه‌حل مؤثر برای محاسبه RPN های فازی پیشنهاد شده است. با این حال، با توجه به این واقعیت که RPN های فازی در یک مقیاس چندبعدی فراگیر O، S و D همراه با تعاملات آن‌ها در محیط فازی تعیین می‌شود، باید چندین شکاف را در ارزیابی، محاسبه و رتبه‌بندی RPN های فازی پر کنیم. اول، تصمیم‌گیرندگان تمایل به استفاده از مجموعه‌های اصطلاحی زبانی چندمنظوره برای بیان ارزیابی خود به دلیل زمینه‌های مختلف و ترجیحات خود را دارند. دوم، جبران عددی ممکن است در میان O، S و D وجود داشته باشد که می‌تواند RPN های مختلف را در کاربردهای مهندسی ایجاد کند. سوم، نتایج رتبه‌بندی کامل RPN های فازی ممکن است به آسانی توسط اثرات عوامل نامشخص تغییر کند. در این تحقیق، روش حداقل مربعات وزنی یکپارچه مبتنی بر RPN-فازی، روش غیردقیق و روش رتبه‌بندی جزئی پیشنهاد شده است تا RPN فازی دقیق‌تری بدست آید و اطمینان حاصل شود که در برابر عدم قطعیت دارای عملکرد قوی است. یک مثال طراحی از دستگاه حفاری افقی جدید برای تشریح کاربرد رویکرد پیشنهادی استفاده شده است.

1-مقدمه

تجزیه‌وتحلیل خطا و اثرات آن (FMEA) که برای اولین بار در شرکت هواپیمایی Grumman در دهه 1950 توسعه یافت، یک ابزار ارزیابی مفید برای تجزیه‌وتحلیل ایمنی و قابلیت اطمینان محصول یا سیستم در زمینه طراحی مهندسی و دیگر زمینه‌های اطمینان است (براد، 2008؛ کوتینو، 1964؛ کریم، اسمیت و هالگامگه، 2008؛ لی و پارک، 1997؛ استاماتیس، 1995). هدف کلیدی FMEA شناسایی، ارزیابی و رتبه‌بندی حالت‌های خطای احتمالی با استفاده از اعداد اولویت ریسک (RPN ها) است. RPN محصول عوامل احتمال وقوع خطا (O)، شدت خطا (S) و احتمال کشف خطا (D) است....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی مکانیک در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید