Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,040,950

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " تخمین آسیب لرزه ایِ قاب های کامپوزیتِ فولادی/ بتنیِ منظم در صفحه و مقاوم در برابر لنگر " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تخمین آسیب لرزه ایِ قاب های کامپوزیتِ فولادی/ بتنیِ منظم در صفحه و مقاوم در برابر لنگر
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Engineering Structures
سال انتشار
2016
کد محصول
1013813
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
37
قیمت بر حسب ریال
955,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

عبارات تجربیِ ساده برای تخمین حداکثر آسیب لرزه ­ای بر اساس چهار آسیبِ شناخته ­شده برای قاب های کامپوزیتی فولادی/ بتنیِ منظمِ صفحه ای که در برابر لنگر مقاوم می باشند و دارای تیرهای I شکل فولادی و ستون های لوله ­ایِ فولادی هستند که با بتن پر شده است(CFT)، ارائه شده است. این عبارات بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه پارامتریک گسترده می باشد که این مطالعات در رابطه با پاسخ غیرالاستیکِ تعداد زیادی قاب انجام شد که تحت تعداد زیادی از حرکاتِ معمولیِ دور از منطقه قرار گرفته اند. هزاران تحلیل دینامیکی غیرخطی به وسیله تبدیل مقیاسِ داده های لرزه ای به شدت ها ی مختلف انجام شده است تا بتوان سازه ها را برای سطوح مختلفِ تغییر شکل های غیرالاستیک به کار برد. تحلیل های آماری بر روی بانک داده های پاسخ بیانگر آن هستند که تعداد طبقات، نسبت مقاومت تیر، مقاومت مصالح و مشخصات حرکت زمین به طرز شدیدی بر روی آسیب سازه تاثیر می گذارند. از تحلیل رگرسیون غیرخطی برای به دست آوردنِ روابط ساده استفاده می شود که این روابط بیانگر اثر پارامترهای فوق الذگر هستند و تقریب مستقیمی از شاخص های آسیب که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته اند، پیشنهاد می دهند. به طور خاص، با داشتن مشخصات سازه و حرکت زمین، می توان حداکثر آسیبِ مشاهده­ شده در پایه های ستون و تیرها را محاسبه نمود. در نهایت، سه مثال برای بیان کاربرد عباراتِ مطرح­شده ارائه شده و دقت و بازدهی این عبارات نشان داده شده است.

1-مقدمه

آسیب در یک سازهِ تحت بارگذاری را می توان به صورت نزول یا زوال یکپارچگی آن سازه در اثر کاهش ظرفیت برابری آن تعریف نمود. در طراحی مقاومت در برابر زلزلهِ سازه ها، تا یک حدی از آسیب به اعضای سازه ای به طور کلی قابل قبول است. علت این مسئله، هزینه آنکه طراحی یک سازه در طول یک زلزله شدید به صورت الاستیک­ باقی بماند، بسیار زیاد است....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Steel/concrete composite frames
Moment resisting frames

ثبت سفارش جدید