Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,116,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زمين شناسی " با موضوع " در مورد پایش و هشدار اولیه گسیختگی های شکننده شیبی در توده های سنگ سخت: مثالهایی از معدن روباز " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
در مورد پایش و هشدار اولیه گسیختگی های شکننده شیبی در توده های سنگ سخت: مثالهایی از معدن روباز
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار
2017
کد محصول
1014239
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
24
قیمت بر حسب ریال
1,116,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

مدیریت شیب ناپایدار یکی از مهمترین مسائل در ایمنی معادن روباز است. اخطاریه مناسب در خصوص رویدادهای قریب الوقوع گسیختگی باید فراهم شود و در عین حال، تعداد هشدارهای غلط باید در حداقل نگهداشته شود تا از زیانهای مالی ناشی از توقف‌های غیرضروری کارهای تولیدی اجتناب شود. برای این منظور، معمولاً برنامه‌های جامع پایش شیب و سیستم‌های هشدار اولیه اجرا می‌شوند. البته، روش‌های سیستماتیکی برای تنظیم آن‌ها وجود ندارد و غالباً چند عامل کلیدی نادیده گرفته می‌شود. بنابراین، کاهش ریسک گسیختگی شیب همچنان موضوعی حائز اهمیت به ویژه در معادن روبازی است که در آن ها استخراج از توده های سنگی سخت که دارای رفتار شکننده بارزی هستند انجام می گیرند. نوعاً این توده سنگ‌ها فاقد نشانه‌های قابل اندازه‌گیری گسیختگی بوده یا نشانه های اندکی از گسیختگی در آن‌ها دیده می‌شود. در این مقاله، 9 ناپایداری رخ داده در معدن روباز فاقد نام و پایش شده توسط دستگاههای راداری زمین‌مبنا با هدف مشخص سازی رفتار دگرشکلی نوعی شیب و تعریف استراتژی مناسب برای تنظیم هشدارها مرور گردیدند. دامنه توده تخمینی مطالعه موردی از 1500 تن تا 750 هزار تن را در بر می‌گیرد. پنج ناپایداری منجر به گسیختگی شدند اما چهار تای دیگر هر چند مقادیر و نرخ‌های قابل توجهی از جابجایی را نشان می دهند اما نهایتاً گسیخته نشدند. در این تحلیل، دیدگاههای جدی در مورد دگرشکلی توده های سنگ سخت با کیفیت ژئومکانیکی بالا را ارائه کرده و امکان شناسایی پارامترهای «علامت» رویدادهای گسیختگی را فراهم نموده است. پس از آن، توصیه‌های عملیاتی کلی برای پایش شیب موثر و هشدار اولیه ارائه شده است.

1-مقدمه

آشکارسازی فرآیندهای مستمر دگرشکلی شیب معدن که ممکن است منجر به گسیختگی شود یکی از جنبه‌های کلیدی در زمینه ژئومکانیک و زمین شناسی مهندسی است. کاهش خطر گسیختگی شیب مستلزم دانش زمین‌شناسی ساختمانی، خصوصیات مکانیک سنگ و تاثیر آب و سایر عوامل خارجی بر ناحیه مورد پایش است. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای در معادن روباز برخوردار است که در آن کارهای تولیدی باید با نرخ بالا انجام شود و در عین حال، ایمنی کارکنان و قابلیت اطمینان تجهیزات معدنی باید تضمین شود....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید