Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
942,850

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زمين شناسی " با موضوع " معیار شکست هوک-براون و شاخص مقاومت زمین‌شناسی (GSI)- ویرایش 2018 " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
معیار شکست هوک-براون و شاخص مقاومت زمین‌شناسی (GSI)- ویرایش 2018
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Rock Mechanics and Geotechnical Engineering
سال انتشار
2019
کد محصول
1014666
تعداد صفحات انگليسی
19
تعداد صفحات فارسی
48
قیمت بر حسب ریال
865,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
11 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

معیار هوک - براون در سال 1980 برای ارائه ورودی برای طراحی حفاری‌های زیرزمینی در سنگ معرفی شده است. در این معیار، هم سنگ بکر و هم ناپیوستگی‌هایی مانند درزه‌ها را که با شاخص مقاومت زمین‌شناسی (GSI) مشخص می‌شوند، در یک سیستم جهت برآورد رفتار مکانیکی توده‌های سنگی نوعی در تونل‌ها، شیب‌ها و فونداسیون‌ها گنجانده شده‌اند. ناپیوستگیهای توده سنگ سبب کاهش خواص مقاومت و دگرشکلی سنگهای بکر حاصل از آزمون‌های آزمایشگاهی می‌شوند. معیار غیر خطی هوک - براون برای توده های سنگی به طور گسترده پذیرفته شده و در بسیاری از پروژه های سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. هرچند این معیار به طور کلی برآوردهای رضایت بخشی ارائه داده اما سئوالاتی در مورد محدودیت‌های کاربرد و بی‌دقتی‌های آن در ارتباط با کیفیت داده‌های ورودی وجود دارد. در این مقاله تغییرات اساسی نسبتاً اندکی برای این معیار مطرح شده است اما بسیاری از مسائل مربوط به استفاده آن مورد بحث قرار گرفته و مطالعات موردی برای نشان‌دادن کاربردهای عملی این معیار و سیستم GSI ارائه گردیده است.

1-مقدمه

معیار هوک-براون از نتایج تحقیقات مربوط به شکست شکننده سنگ های دست بکر توسط هوک (1965) و مطالعات مدل رفتار توده سنگ درزه‌دار توسط براون (1970) حاصل شده است....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زمين شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Hoek-Brown criterion
Geological strength index (GSI)
Rock mass strength

ثبت سفارش جدید