Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
861,100

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زمين شناسی " با موضوع " نقشه‌برداری پتانسیل معدنی GIS و اعتبارسنجی سه بعدی برای اهداف کانساری بالقوه اورانیوم در منطقه شانگنان، چین " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
نقشه‌برداری پتانسیل معدنی GIS و اعتبارسنجی سه بعدی برای اهداف کانساری بالقوه اورانیوم در منطقه شانگنان، چین
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of African Earth Sciences
سال انتشار
2016
کد محصول
1014671
تعداد صفحات انگليسی
15
تعداد صفحات فارسی
27
قیمت بر حسب ریال
790,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
8 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

تلفیق اطلاعات زمین‌شناسی چند منبعی (مانند زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، ژئوشیمی و سنجش از دور) با استفاده از نقشه‌برداری GIS یکی از موضوعات و مرزهای کلیدی در علوم زمین کمی برای اکتشاف مواد معدنی است. نقشه برداری امیدبخشی GIS و مدلسازی سه بعدی (3D) هم برای استخراج معیارهای اکتشاف و تعیین اهداف متالوژنتیک و هم برای ارائه اطلاعات مهم برای ارزیابی کمی منابع معدنی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله از منطقه شانگنان در استان شانکسی (چین) به عنوان منطقه مورد مطالعه استفاده شده است. نقشه‌برداری GIS و هدف‌گیری اورانیوم هیدروترمال-گرانیت بالقوه در منطقه مورد مطالعه با ترکیب روش وزن شواهد (WofE) و فراکتالی عیار-مساحت (C-A) با اطلاعات زمین‌شناسی چندمنبعی انجام شد. مدل‌سازی سه بعدی مقیاس-کانسار با استفاده از نرم افزار GOCAD برای اعتبارسنجی شکل‌ها و ویژگی‌های اهداف بالقوه در زیر سطح انجام شد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که: (1) کانسارهای شناخته شده دارای زون‌‌های پتانسیل‌دار در عمق هستند و مدلهای سه بعدی زمین‌شناسی می‌توانند ویژگیهای تشکیل دهنده کانسنگ سطحی یا زیر سطحی را مشخص کنند که می‌توان از آن برای تجزیه و تحلیل عدم قطعیت شکل و ویژگی نقشه‌برداری پتانسیل معدنی در زیرسطح زمین استفاده نمود؛ (2) شناسایی ناهنجاریهای منفرد ژئوشیمیایی یا ناهنجاریهای سنجش از دور در سطح مستلزم ترکیب معیارهای اکتشاف عمقی ژئوفیزیکی برای شناسایی اهداف بالقوه است؛ و (3) زون معیارهای اکتشافی منفرد یا پراکنده با تعداد اندکی نقاط معدنی در سطح از نظر هدف اکتشافی عدم قطعیت بالایی دارد.

1-مقدمه

نقشه‌برداری پتانسیل معدنی بر اساس اطلاعات زمین‌شناسی چندمنظوره (زمین‌شناسی، ژئوشیمی و سنجش‌از دور)، فناوری رایانه و نظریه متالوژنتیک رویکرد مفیدی است که تولید دانش‌محور و داده محور را ترکیب می‌کند...


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید