Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
913,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " تعیین درجه‌ مقاومت در برابر آتش برای اتصالات گلولام در ساختمان‌های چوبی بلند در ایالات متحده " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تعیین درجه‌ مقاومت در برابر آتش برای اتصالات گلولام در ساختمان‌های چوبی بلند در ایالات متحده
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Fire Safety Journal
سال انتشار
2017
کد محصول
1015923
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
913,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

ساختمان‌های چند طبقه چوبی توده‌ای ساخته شده با الوار (چوب) لایه‌ای متقاطع و گلولام در سطح جهانی در حال توسعه هستند. در جایی که از الوارهای صنعتی مانند گلولام استفاده می‌شوند، اتصالات ستون به تیر باید با درجه مقاومت در برابر آتش یکسان با اعضای اتصالی ساخته شوند. اتصال دهنده‌های گلولام ترجیحی یا یک صفحه فولادی مخفی همراه با پیچ و مهره، و یا یک اتصال دهنده اختصاصی از نوع غلاف پیچی مخفی هستند. مقاومت در برابر آتش اتصال دهنده‌ها برای اعضای گلولام یک مسئله طراحی حل نشده است، زیرا زمانی که چوب در معرض آتش قرار می‌گیرد و پشت آن با تخته گچ محافظ در برابر آتش روکش نشده، هیچ روش مشخصی برای ارزیابی ظرفیت آن‌ها در برابرآتش وجود ندارد. داده‌های آزمایش آتش محدودی در اتصال دهنده‌های پنهان تحت نیروهای برشی وجود دارد، که این نیروها، شرایط بارگذاری عادی در یک سازه ساخته شده هستند. همچنین داده‌های آزمایش آتش در نمونه‌های با اندازه کامل محدود است. روابطی که تا به امروز برای محاسبه مقاومت در برابر آتش اتصال دهنده‌های پنهان ایجاد شده‌اند، فقط کاربرد محدودی دارند. یک روش برای طراحی اتصالات تیر گلولام به ستون برمبنای بررسی جامع ادبیات فنی توسعه یافته است، که مسائل کلیدی درباره شکست اتصال را ارزیابی می‌کند. مشخص شده است که به دلیل تأثیر اتصالات فولادی، نرخ  ذغالی بودن (نیم سوز) برای الوار در محل اتصال، بایستی بالاتر از مقادیر طراحی معمولی پذیرفته شده، افزایش یابد. ثانیا، کاهش در مقاومت الوار پشت لایه ذغالی، باید با گنجاندن عمق بیشتر، مقاومت و سختی کاهش یافته چوب در نظر گرفته شود، به طوری که اتصال بتواند به طور موثر نیروهای اعمال شده را از طریق الوار به اتصال دهنده فولادی منتقل کند. روشی که در این مقاله با جزئیات شرح داده شده، رویکردی ساده برای ارزیابی پوشش چوبی در اتصال دهنده فولادی پنهان ارائه می‌دهد، جایی که مقاومت و سختی چوب، موثر هستند.

1-مقدمه

به دلیل در دسترس بودن مصالح مدرن مانند الوار لایه‌ای متقاطع (CLT)، و همچنین بر اساس نیاز به معماری سبز و پایدار، ساخت و ساز چوبی در سراسر جهان حیات دوباره‌ای یافته است...


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید