Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی /

عنوان ترجمه شده مقاله: استفاده از GIS برای پیش بینی آتش سوزی جنگل . مدل شبیه سازی

در کل این مقاله، ویژگی برجسته سیستم اطلاع رسانی جغرافیایی (GIS) در ترکیب با تکنیک های شبیه سازی در درک "آتش سوزی جنگل " مشکل دار مطرح خواهد شد .

 

چکیده

سلطه استراتژی های مبارزه با آتش سوزی جنگل به طور اجباری از طریق دانش عمیق پدیده آتش سوزی جنگل . یکی از ابزار های موثر درک آتش سوزی جنگل ، مرتب کردن وسیله ای است که قادر است تا به ما درباره رفتار آتش قبل ظهورش مطابق با شرایط جوی معین اطلاع دهد . در این قالب ، شبیه سازی به عنوان ابزار موثر برای پیش بینی رفتار آتش مطرح می باشد . شبیه سازی این امکان را فراهم می سازد تا با درجه اعتماد نسبی مشخص نمود که مناطق مظنون توسط آتش در طول دوره مشخصی از بین می روند .

مطالعه مکانیزم های پیشروی آتش سوزی جنگل از طریق بررسی ابزار خودکار قادر به برنامه ریزی مناسب آتش سوزی جنگل ، پارامتر ها ، انتشار و رفتارش در منطقه معین ، از اهداف این کار می باشد . در کل این مطالعه ، ویژگی برجسته سیستم اطلاع رسانی جغرافیایی (GIS) در ترکیب با تکنیک های شبیه سازی در درک "آتش سوزی جنگل " مشکل دار مطرح خواهد شد . این قدرت GIS است تا  تمامی پدیده های نشان دهنده مشخصه جغرافیایی را مدل سازی کند .

سودی که چنین تحقیقی برای اپراتور های مسئول مدیریت آتش سوزی جنگل عرضه می کند ، از اهمیت دو چندانی برخوردار می باشد . این تحقیق اجازه می دهد تا سیاست های یکدست و منسجم  جلوگیری از آتش گرفتن  را تعریف نمود ، نظر به این که سیستم اجازه می دهد تا کفایت سازگاری ها را مجاز کرد و زیرساخت های کشمکش علیه اتش سوزی با واقعیت یک فاجعه را ارایه می کند. همچنین آن اجازه می دهد تا از چشم انداز شروع آتش سوزی ، ابراری را مشخص نمود که کار را برای هماهنگی تیم های مداخله کننده و استراتژی ارایه می کنند که کارامد می ماند.

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مجموعه مهندسی كشاورزی " با موضوع " استفاده از GIS برای پیش بینی آتش سوزی جنگل . مدل شبیه سازی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
استفاده از GIS برای پیش بینی آتش سوزی جنگل . مدل شبیه سازی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Open source GIS - GRASS users conference
سال انتشار
2002
کد محصول
1000725
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی , مجموعه مهندسی منابع طبيعی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 968000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:use of the GIS into the Forest Fire prediction
use of the GIS into the Forest Fire prediction

تاریخ انتشار در سایت: 2014-03-09
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید