کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان کشاورزی > مجموعه مهندسی كشاورزی > محصولات رشته مجموعه مهندسی كشاورزی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مجموعه مهندسی كشاورزی > مدیریت خشکسالی

دانلود ترجمه مقاله درباره مدیریت خشکسالی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مجموعه مهندسی كشاورزی " با موضوع " مدیریت خشکسالی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Management of Drought

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Euroean Water
سال انتشار
2006
کد محصول
1001146
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
322 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی , مجموعه مهندسی منابع طبيعی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . 
Abstract

The studies within the last ten years showed that the doubling of CO2 in the atmosphere caused by extreme usage of hydro-chlorofluorocarbons shall arise the earth temperature between 1.5 and 4°C in the coming 40-60 years. As a result of this event, certain territories of the earth shall suffer under flood while some others from drought. Management of drought may mitigate the effects of drought. By viewing through this angle, the idea of an integrated sustainable management by taking into consideration of some measures may guarantee service of water resources systems for a long period of time. So, providing of the following activities shall be very useful in advance: 1. Establishment of an Integrated Climate Monitoring System; 2. Establishment of a Regional/National Drought Mitigation Center; 3. Rediscovery of resources; 4. Forecasting of drought: status and future prospects; 5. State efforts to monitor and coordinate responses to drought; 6. Training of the target audiences; 7. Exchanges of experiences. In this study, after giving brief information about drought, some management strategies are given to mitigate its effects. Additionally, the situation in Turkey has been discussed shortly and, necessary precautions in general for the drought management have been summarized

چکیده

مطالعات ده سال اخیر نشان داده اند که دو برابر شدن دی اکسید کربن در اتمسفر متاثر از استفاده ی فراوان از هیدرو – کلروفلئوروکربن ها است که سبب شده است دمای کره زمین در فاصله ی 40 تا 60 سال اخیر 1.5 تا 4 درجه افزایش یابد. به عنوان یک نتیجه از این واقعه باید گفت کشورهای خاصی در معرض سیلاب قرار می گیرند در حالی که برخی دیگر از خشکی رنج می برند. مدیریت خشکی می تواند اثرات خشکی را کاهش دهد. با نگریستن از این زاویه ایده یک مدیریت پایدار تلفیقی باید سیستم های ارائه ی دهنده ی خدمات آبی را در یک پریود زمانی طولانی هدایت کند. بنابراین فراهم کردن فعالیت های زیر باید مورد توجه قرار گیرد: 1. استقرار یک سیستم تلفیقی پایش اقلیم، 2. استقرار یک مرکز کاهش خشکی ملی / منطقه ای، 3. کشف دوباره ی منابع، 4 پیش بینی خشکی: جهت گیری های امروز و آینده، 5 تلاش های امروزین برای پایش و همآهنگ کردن واکنش ها به خشکی، 6. آموزش افراد هدف، 7. تبادل تجربه. در این مطالعه پس از دادن اطلاعات مختصری درباره ی خشکی برخی از استراتژی های مدیریتی برای کاهش دادن اثرات آن باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این وضعیت این استراتژی ها در ترکیه هم بحث شده است.

1-مقدمه

کلمات کلیدی: خشکی، مدیریت، هشدار جهانی، پیش بینی

خشکسالی یک پدیده ی هیدرولوژیکی پیچیده ی مربوط به اقلیم، آب و کاربری زمین است (Grigg, 1996). بنابراین مدیریت آن مستلزم یک همکاری برای فراهم کردن، سهیم شدن و نگهداری از منابع آب، غذا و دارو است. خشکی می تواند سبب وقوع فاجعه های غیر قابل جلوگیری شود، آن به آسانی تا زمان رسیدن به میانه هایش تشخیص داده نمی شود. اثرات این پدیده می تواند بر روی برخی از ناحیه های صنعتی یا کشاورزی، شهرها، دهکده ها یا بر روی کل کشور براساس کاربری آب مانند آبیاری، آب قابل شرب، برقابی، استفاده ی صنعتی، تفرج و حیات وحش دیده شود.

خشکی یک مشکل ادامه دار و جدی در همه ی جهان است، این پدیده یک پدیده ی هیدرولوژیکی معمولی است که ناشی از فقدان برنامه ریزی و مدیریت است. هیچ منطقه ای در برابر خشکی و سیلاب ها ایمن نیست. مواجهه شدن با خشکی باید طی یک پروسه انجام شود نه یک پروژه که با خشکی شروع و خاتمه یابد (Grigg, 1996).

هر خشکسالی مجموعه ی مشخصی از اثرات را ایجاد می کند که آن هیچ ارتباطی به شدت، طول مدت و گسترش مکانی آن ندارد، بلکه آن بیشتر به تغییر شرایط اجتماعی بستگی دارد. خشکسالی به وسیله ی دامنه ی گسترده ای از فاکتورهای اجتماعی و فیزیکی مانند رویکزدهای دموگرافیک و مشخصه های جغرافیایی تعریف می شود. یکی از چالش های برنامه های مقابله با خشکی درک اثرات مستقیم و غیر مستقیم آن است...این مقاله ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


drought
management
global warming
forecasting

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مجموعه مهندسی كشاورزی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مجموعه مهندسی كشاورزی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مجموعه مهندسی كشاورزی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه