Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی شهرسازی /

معرفي سيستم پشتيباني برنامه‌ريزي What if? در برنامه‌ريزي شهري

برنامه‌ريزي كاربري زمين، سيستم پشتيباني برنامه‌ريزي، مدل What if?

چكيده

استفاده بهينه از زمين و برنامه‌ريزي كاربري اراضي شهري يكي از مسائل مهم و اساسي در نظام برنامه‌ريزي شهري مي‌باشد. با هدايت آگاهانه توسعه شهر مي‌توان از رشد بي‌رويه شهرها و اتلاف بيهوده زمين‌هاي كشاورزي جلوگيري نمود. با توجه به اهميت و ضرورت بحث برنامه‌ريزي كاربري اراضي شهري و مشكلات فراوان شهرهاي امروز، لازم است از روش‌ها و ابزارهاي جديدي كه بتوانند در تصميم‌گيري به برنامه‌ريزان كمك نمايند، استفاده نمود. يكي از ابزارهايي كه اخيراً در تهيه طرح كاربري زمين معرفي شده است، نرم‌افزار What if? مي‌باشد كه نوعي سيستم پشتيباني برنامه‌ريزي بر مبناي GIS‌ مي‌باشد كه با بكارگيري داده‌هاي لايه‌اي و توصيفي، از طريق قانون تعادل عرضه و تقاضاي زمين كه موضوعي ساده و قابل فهم براي عموم است، اقدام به تخصيص انواع گوناگوني كاربري‌ها مي‌كند. در اين نرم‌افزار با استفاده از سناريوها و فرضيات مختلف اقدام به پيشنهاد چندين طرح كاربري زمين در آينده مي‌شود و از اين طريق امكان انتخاب بين گزينه‌هاي مختلف فراهم مي‌گردد. همچنين اين امكان فراهم مي‌شود كه نيرو و وقت مورد نياز براي انجام تحليل‌ها از اين بخش به سمت ساختن و طراحي مدل و جمع‌آوري داده‌ها متمركز شود. در خصوص تهيه طرح كاربري اراضي شهري، اين مدل قادر به راهنمايي برنامه‌ريزان در پاسخ به سؤالات توسعه كالبدي است و اين امكان را براي برنامه‌ريز فراهم مي‌آورد كه نتايج مداخلات طراحي خود را ملاحظه نمايد. در اين مقاله سعي بر اين است تا مدل What if? به عنوان ابزاري جهت برنامه‌ريزي شهري در مقايسه با ساير مدل‌هاي بكار رفته در اين زمينه، مورد بررسي قرار گيرد.


عنوان مقاله فارسی

معرفي سيستم پشتيباني برنامه‌ريزي What if? در برنامه‌ريزي شهري

تعداد صفحات فارسی
19
کد محصول
1001250
قیمت بر حسب ریال
635,000
نوع فایل های ضمیمه
word
حجم فایل
31 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این تحقیق آماده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر تحقیق های آماده مهندسی شهرسازی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید محصول مورد نظر محصول مورد نظر و با یک کلیک می توانید محصول مورد نظر خود را دانلود نمایید. محصول مورد نظر خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 635000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نماییدتاریخ انتشار در سایت: 2014-07-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی شهرسازی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این تحقیق آماده چیست؟

ثبت سفارش جدید