Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده محيط زيست /

عنوان ترجمه شده مقاله: ارزیابی خطرات زیست محیطی جهت به حداقل رساندن این تاثیرات در منطقه تحت تاثیر زلزله Wenchuan

زلزله ها زیر ساخت های موجود و محیط زیست طبیعی را تخریب می کنند، همانطور که می توان شواهد آن را در مارس 2011 در زلزله M = 9.0 ژاپن، و تسونامی که بعد از آن رخ داد، دید.

Abstract

Earthquakes can be devastating to built infrastructure and the natural environment, as evidenced by the March 2011, M = 9.0 earthquake, and subsequent tsunami, in Japan. As seen in the Japanese event, environmental damage caused by secondary disasters (tsunami, leakage from a nuclear reactor) can equal or exceed the impacts of the primary event. In order to develop an environmental assessment system to examine secondary disasters, a comprehensive environmental impact evaluation was conducted after the Wenchuan earthquake that occurred on 12 May 2008 in the Sichuan Province, China. This evaluation focused on several key environmental elements such as wastewater, drinking water, soil, solid waste, radiation, and ecosystem-level effects. As part of this assessment, an analysis of root causes and potential solutions was conducted for key issues such as population relocation and resettlement in temporary dwellings, recovery of environmental protection functions, industrial development strategies and production recovery. Methods for post-quake environmental assessment were developed, utilizing GIS-based techniques for spatial evaluation of primary and secondary disaster patterns. The goal of this exercise was the development of effective assessment methods that can be rapidly applied in a post-disaster situation to reduce and mitigate damage caused by secondary disasters, and facilitate the recovery of impaired environmental management structure and function

چکیده

زلزله ها زیر ساخت های موجود و محیط زیست طبیعی را تخریب می کنند، همانطور که می توان شواهد آن را در مارس 2011 در زلزله M = 9.0  ژاپن، و تسونامی که بعد از آن رخ داد، دید. در رویداد زلزله ژاپن، خسارات و آسیب های زیست محیطی وارد شده در فجایع ثانویه (تسونامی، نشت رآکتور اتمی) ممکن است معادل یا حتی بیش از اثرات رویداد اولیه باشد. به منظور تهیه یک سیستم ارزیابی زیست محیطی، برای ارزیابی فجایع ثانویه، بررسی جامع تاثیرات زیست محیطی بعد از زلزله Wenchuan روی داد که در 12 می 2008 در استان Sichuan در چین به وقوع پیوست. تمرکز این ارزیابی بر چندین عنصر کلیدی زیست محیطی مانند فاضلاب، آب آشامیدنی، خاک، ضایعات جامد، تشعشعات، و اثرات سطحی اکوسیستم می باشد. بعنوان بخشی از ابن ارزیابی، آنالیز دلایل ریشه ای و راه حلّ های احتمالی، برای مشکلات کلیدی مانند جابجایی جمعیت و استقرار مجدد در سکونتگاههای موقت، بازیابی کارکردهای حفاظتی زیست محیطی، استراتژی های توسعه صنعتی و بازیابی تولید اجرا شدند. روش هایی برای ارزیابی زیست محیطی پس از زلزله به وجود آمدند که از تکنیک های مبتنی بر GIS برای ارزیابی فضایی الگوهای فجایع اولیه و ثانویه ایجاد شدند. هدف این کار، ایجاد و توسعه روش های ارزیابی مثری است که بتوان آنها را به سرعت برای موقعیت پس از فاجعه به کار برد تا موجب کاهش خسارات وارده در اثر فجایع ثانویه شد و بازیابی کارکرد و ساختار آسیب دیدۀ مدیریت محیط زیست تسهیل گردد.

1-مقدمه

فاجعه اولیه، همان رویداد اولیه ای است که برای اعمال خسارت به اندازه کافی بزرگ می باشد و باید فورا پاسخ فوری به آن داده شود. یک فاجعه اولیه خاص ممکن است موجب فجایع ثانویه ای شود که تاثیر آن فاجعه را افزایش می دهند. فجایع ثانویه ای که در اثر یک زلزله پدید می آیند، ممکن است شامل پس لرزه های پی در پی، تسونامی، آتش سوزی، آفت های بیولوژیکی، خطرات زمین شناختی، و نشت مواد شیمیایی خطرناک، از جمله مواد رادیو اکتیو باشد.

 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " محيط زيست " با موضوع " ارزیابی خطرات زیست محیطی جهت به حداقل رساندن این تاثیرات در منطقه تحت تاثیر زلزله Wenchuan " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ارزیابی خطرات زیست محیطی جهت به حداقل رساندن این تاثیرات در منطقه تحت تاثیر زلزله Wenchuan
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Science of the Total Environment
سال انتشار
2012
کد محصول
1002837
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
31
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده محيط زيست را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده محيط زيست در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Wenchuan earthquake
Environmental risk evaluation
Secondary disasters
Drinking water safety
Sol

تاریخ انتشار در سایت: 2015-01-01
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله محيط زيست در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید