کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > جریان خون پرضربان غیر نیوتنی در یک مدل گرفتگی سرخرگی

دانلود ترجمه مقاله درباره جریان خون پرضربان غیر نیوتنی در یک مدل گرفتگی سرخرگی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " جریان خون پرضربان غیر نیوتنی در یک مدل گرفتگی سرخرگی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Pulsatile non-Newtonian blood flow through a model of arterial stenosis

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Engineering
سال انتشار
2013
کد محصول
1003019
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
8
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

In this research, we numerically investigate the physics of a pulsatile non-Newtonian flow confined within a two-dimensional (2D) axisymmetric pipe with an idealized stenosis using the finite volume method. The governing Navier-Stokes equations have been modified using the Cartesian curvilinear coordinates to handle the complex geometry, such as, arterial stenosis. The flow is characterized by the Reynolds number at 300 which are appropriate for the large arteries. For the non-Newtonian blood flow, the Cross models is used along the Newtonian model. The numerical results are presented in terms of the velocity, pressure distribution, wall shear stress as well as the streamlines indicating the recirculation zones at the post stenotic region

چکیده

در این تحقیق، ما فیزیک یک سیال غیرنیوتنی پرتپش را که در یک لوله دو بعدی و متقارن محوری محدود است و یک گرفتگی مجرای ایده آل دارد، با استفاده از روش حجم محدود بطور عددی بررسی می کنیم. معادلات ناویر-استوکس حاکم بر مسئله با استفاده از مختصات منحنی خطی دکارتی اصلاح می شوند تا از عهده هندسه پیچیده ای چون گرفتگی مجرای سرخرگی برآیند. این جریان با عدد رینولدز 300 مشخص می شود که برای سرخرگ های بزرگ مناسب است. برای جریان خون غیرنیوتنی، ندلهای کراس (Cross) در راستای مدل نیوتنی به کار برده می شود. نتایج عددی بر حسب سرعت، توزیع فشار، تنش برشی دیواره و نیز مسیر حرکت ارائه می شوند که نشان دهنده نواحی گردش خون در ناحیه بعد از تنگی است.

1-مقدمه

در مورد جریان پرتپش، اندازه گیری درست تنش برشی دیواره (WSS) سرخرگ دچار گرفتگی، هنوز دشوار است. بر اساس کار کو (1)، وقتی WSS به صورت تجربی تخمین زده می شود، خطاهای 20-50 % ممکن است رخ دهد. مطالعات قبلی به سختی درباره نتیجه رفتار سیال غیرنیوتنی در رگ می گویند. از طرف دیگر، فرض رفتار نیوتنی خون به دلیل آهنگ جریان برشی بالا، برای سرخرگ های بزرگ قابل قبول است...

 خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه