کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > علوم ارتباطات اجتماعی > محصولات رشته علوم ارتباطات اجتماعی > مقاله با ترجمه فارسی رشته علوم ارتباطات اجتماعی > نظریه انتقادی و چالش مصلحت گرایی

دانلود ترجمه مقاله درباره نظریه انتقادی و چالش مصلحت گرایی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم ارتباطات اجتماعی " با موضوع " نظریه انتقادی و چالش مصلحت گرایی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Critical Theory and the Pragmatist Challenge

نویسنده/ناشر/نام مجله :
American Journal of Sociology
سال انتشار
1992
کد محصول
1003057
تعداد صفحات انگليسي
42
تعداد صفحات فارسي
51
قیمت بر حسب ریال
180000
نوع فایل های ضمیمه
PDF+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 180000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .Abstract
 

Habermas's theory breaks with the Continental tradition that has denigrated pragmatism as an Aglo-Saxon philosophy subservient to technocratic capitalism. While Habermas deftly uses pragmatist insights into communicative rationality and democratic ethos, he shows little sensitivity to other facets of pragmatism. This article argues that incorporating the pragmatist perspective on experience and indeterminacy brings a corrective to the emancipatory agenda championed by critical theorists. The pragmatist alternative to the theory of communicative action is presented, with the discussion centering around the following themes: disembodied reason versus embodied reasonableness, determinate being versus indeterminate reality, discursive truth versus pragmatic certainty, rational consensus versus reasonable dissent, transcendental democracy versus democratic transcendence, and rational society versus sane community

چکیده

نظریه ­ی هابرماس سنت های قاره ­ای را میشکند که مصلحت­گرایی را به عنوان یک فلسفه انگلوساکسونی تحت تاثیر سرمایه­ داری تکنوکراتها پایین می آورد. هابرماس از بینش مصلحت گرایی با قدرت بسیاری در جهت منطق ارتباطی و اخلاقیات دموکراتیک استفاده میکند، با این حال وی توجه چندانی به دیگر جوانب مصلحت گرایی نداشته است. این مقاله اظهار میدارد که به کارگیری دیدگاه مصلحت گرایی در تجربه و عدم قطعیت موضوع رهایی بخشی که توسط نظریه پردازان انتقادی رهبری میشود را اصلاح خواهد نمود. جایگزینی مصلحت گرایی با نظریه کنش ارتباطی ارائه شده و بحثی حول محور موضوعات زیر گسترش می یابد: منطق بدون پیکر در برابر منطقیت تن یافته، واقعیت تعیین ­پذیر در برابر تعیین ناپذیر، حقیقت استدلالی در برابر قطعیت مصلحت­گرا، وفاق عقلایی در برابر اختلاف عقیده منطقی، دموکراسی متعالی در برابر تعالی دموکراتیک، و جامعه عقلایی در برابر اجتماع دارای عقل سالم.

مقدمه

در بیشتر دوران قرن بیستم، مصلحت اندیشی در اروپا بعنوان بیان خامی از سودمندگرایی انگلو ساکسونی دیده میشد. حتی متفکرانی که با جریان جدید امریکایی همدردی مینمودند، این مفهوم را مادون فلسفه سنتی میدانستند. دیگر منتقدان مانند نویسندگانی که به حلقه نظریه انتقادی نزدیک بودند، مصلحت گرایی را بعنوان یک استدلال ابزاری جنون آمیز میدانستند، نوعی تصمیم گرایی تکنوکرات که از تاثیرات استدلالهای ماهوی ناشی میشد. دهه ی 1960، متفکران بزرگ اروپایی توجه بیشتری به مصلحت گرایی و همتای جامعه شناختی آن یعنی ارتباط گرایی نمادین نشان دادند. یک مثال روشن، هابرماس است که اخیراً اقرار نموده "مدت مدیدی است که  من با ذهن گرایی دموکراتی افراطی که به روشنی در سنت های امریکایی حاضر و در مصلحت گرایی امریکایی تبیین شده است همذات پنداری میکنم." (هابرمس،1985؛ ص 198). این عبارت از ان نظر جالب توجه است که نوید یک گفتمان فراقاره ای را میدهد و به تجدید علاقه ی متفکران انتقادی به دموکراسی لیبرال و پتانسیل آزادی بخش آن اشاره میکند….این مقاله ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Pragmatist Challenge
Critical Theory

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته علوم ارتباطات اجتماعی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته علوم ارتباطات اجتماعی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته علوم ارتباطات اجتماعی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه