کاربر گرامی Skip Navigation Links

دانلود ترجمه رایگان مقاله تجزیه و تحلیل رفتار کششی برای بافت نواری لوله‌ای شکل با استفاده از روش انرژی؛ بخش دوم: مطالعات تجربی

رفتار کششی بافت نواری در ارتباط با دو نوع از پارامترها است: خواص نخ و پارامترهای هندسی نوار. مدول کششی بافت نواری(قیطان) از طریق متغیرهای قطر نخ، سختی خمشی، مدول کششی نخ، زاویه بافت نواری، طول واحد سلولی و طول نخ در واحد سلولی تغییر می‌یابد و مدول کششی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند.

چکیده

در بخش اول این پژوهش، یک مدل تحلیلی برای پیش‌بینی مدول کششی مربوط به بافت نواری لوله‌ای با استفاده از روش انرژی ارائه گردید. هدف از این مطالعه انجام اقدامات تجربی به منظور بررسی مدل قبلی می‌باشد. بدین منظور دو نوع نخ تک فیلامنتی و چندفیلامنتی در تولید نوارهای لوله‌ای شکل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. سختی خمشی و مدول کششی نخ‌ها با استفاده از مدل ذکر شده به دست آمده اند. همچنین پارامترهای هندسی مربوط به بافت‌های نواری مانند زاویه نوار، طول واحد سلولی، و طول نخ در هر واحد سلولی اندازه‌گیری شد. با استفاده از مدل ارائه شده، مدول کششی نوارها نیز محاسبه شده است. از سوی دیگر، مدول کششی نمونه‌های تولید شده نیز با استفاده از دستگاه تست کشش INSTRON اندازه‌گیری و با مقادیر تئوری(نظری) مقایسه شده است. نتایج نشان داد که مدل ارائه شده در بخش اول قادر به پیش‌بینی مدول کششی بافت‌های نواری با ساختارهای مختلف بوده است.


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسي نساجی " با موضوع " تجزیه و تحلیل رفتار کششی برای بافت نواری لوله‌ای شکل با استفاده از روش انرژی؛ بخش دوم: مطالعات تجربی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید اصل مقاله و ترجمه فارسی آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
تجزیه و تحلیل رفتار کششی برای بافت نواری لوله‌ای شکل با استفاده از روش انرژی؛ بخش دوم: مطالعات تجربی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
The Journal of The Textile Institute
سال انتشار
2017
کد محصول
1013079
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
12
قیمت بر حسب ریال
رایگان
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده رایگان مهندسي نساجی را مشاهده کنید.
برای اطلاع از مقالات ترجمه شده رایگان جدید، ایمیل خود را وارد نمایید.
در صورت نیاز به کلمه عبور از www.ir-translate.com به عنوان کلمه عبور استفاده کنید
این مقاله ترجمه شده مهندسي نساجی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Tubular braid
tensile modulus
monofilament yarn
multifilament yarn

تاریخ انتشار در سایت: 2018-10-12
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسي نساجی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسي نساجی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسي نساجی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه