Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک /

عنوان ترجمه شده مقاله: خصوصیات حرارتی مکانیکی کامپوزیت pvc تقویت شده با ذرات موز به عنوان مواد لوله کشی

در این مقاله، کامپوزیت pvcتقویت شده با ذرات موز، با مواد کم هزینه همراه با وزن سبک و ویژگی های مکانیکی بسیار خوبی توسعه پیدا کرد .

چکیده

کامپوزیت  pvcتقویت شده با ذرات موز، با مواد کم هزینه  همراه با وزن سبک و ویژگی های  مکانیکی بسیار خوبی توسعه پیدا کرد . نمونه مواد کامپوزیت با ذرات موز ( ریشه)  به عنوان تقویت کننده با استفاده از فشرده سازی قالبی تولید شد. کامپوزیت با ویژگی مکانیکی  بهینه شده (حداقل استحکام Mpa42) تخمین زده شده که دارای تنش بلند مدت 25Mpa ، متناظر با 40% از دست دادن استحکام در طول یک دوره 32 ساله  است.

این کامپوزیت دارای فرمولاسیون 8% ذرات ریشه موز،72% ماتریس pvc  و 20% خاک رس Kankara (فیلر) با جذب آب 0.79%، مدول یانگGPa 1.3 و دانسیته g/cm3 1.24 است. تجزیه و تحلیل های حرارتی نشان داد که اجزای تقویت کننده/ فیلر در کامپوزیت پایداری حرارتی کامپوزیت را تا 38.6% بیشتر از pvc خالص افزایش می دهد. کامپوزیت پایداری خزشی بهتری در دماهای بالاتر نسبت بهpvc  دارد. پیش بینی عملکرد طولانی مدت TTS( زمان – انطباق دما) در c°50 نشان داد که این کامپوزیت فرضیه WLF با کاهش سفتی حلقوی به GPa 0.65تایید می کند و در یک دوره تخمین زده شده بیش از 100 سال استفاده، عملکرد بلند مدت بهتری نسبت به مواد لوله pvc  نشان میدهد. در مقایسه با مواد لوله کشی مرسوم نشان داده شد که این کامپوزیت صرفه جویی در قیمت در هر متر طول تا 84% و 42% زمانی که با لوله های فولاد کربنی و مواد pvc مقایسه می شود، خواهد داشت.

1-مقدمه

لوله های فولادی مرسوم که در صنعت نفت  استفاده می شود به دلیل هزینه های نگهداری بالا، خوردگی و دوره عمر کوتاه رو به زوال هستند . هزینه های سالانه ی کلی حاصل از  خوردگی در صنعت  نفت و گاز 1.372 بیلیون دلار تخمین زده شده است و 589 میلیون دلار ،  مربوط به هزینه های لوله کشی و تجهیزات است، هزینه لوله های چاه مبالغ هنگفتی حدود 463 میلیون دلار و 320 میلیون دلار برای کنترل زنگ زدگی مصرف شده است...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " خصوصیات حرارتی مکانیکی کامپوزیت pvc تقویت شده با ذرات موز به عنوان مواد لوله کشی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
خصوصیات حرارتی مکانیکی کامپوزیت pvc تقویت شده با ذرات موز به عنوان مواد لوله کشی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of King Saud University – Engineering Sciences
سال انتشار
2016
کد محصول
1013648
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
24
قیمت بر حسب ریال
705,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی پليمر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 705000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Particulate composite
Mechanical characterization
Spectroscopic analysis

تاریخ انتشار در سایت: 2019-06-11
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی مکانیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید