ترجمه تخصصی اقتصاد

گروه ترجمه البرز ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی علوم اقتصادی می باشد. ترجمه تخصصی متون و مقالات رشته علوم اقتصادی توسط مترجمان گرایش های برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، اقتصاد و تجارت الکترونیک، اقتصاد شهری، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی و ... انجام می گیرد.
ترجمه تخصصی رشته اقتصاد

کارشناسی ارشد رشته علوم اقتصادی گرایش ها و رشته های متنوعی را شامل می گردد که عبارتند از : برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، اقتصاد و تجارت الکترونیک، اقتصاد شهری، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، اقتصاد محیط زیست، اقتصاد نفت و گاز، اقتصاد هنر، اقتصاد انرژی، بانکداری اسلامی و اقتصاد اسلامی.
با نگاهی اجمالی بر این گرایش ها متوجه تنوع و گستردگی رشته علوم اقتصادی می گردیم. هر کدام از این گرایش ها به گوشه ای از دنیای علم اقتصاد می پردازند. موسسه ترجمه البرز با علم به این تنوع، گروه مترجمان اقتصاد ایجاد نموده است. در این گروه مترجمانی که در گرایش های مختلف رشته علوم اقتصادی فارغ التحصیل شده اند، وجود دارند و ترجمه با مدنظر قرار دادن گرایش مترجم به ایشان ارجاع می گردد.

برای انجام ترجمه ی تخصصی، روان و مفهومی؛ دو نکته ضروری وجود دارد. اول اینکه برای هر رشته ای، برخی اصطلاحات وجود دارد که این اصطلاحات در این رشته جا افتاده اند و تنها متخصصان رشته مذکور از واژگان مصطلح آگاهی دارند. لذا برای ترجمه متون تخصصی اقتصاد، مترجم باید با اصطلاحات مربوط به رشته اقتصاد آشنا باشد. نکته دوم اینکه جهت انجام ترجمه ای روان و مفهومی؛ مترجم باید با مفاهیم علمی رشته مورد نظر آشنایی داشته باشد تا بتواند موضوعات مطرح شده در متن را درک کند و سپس اقدام به ترجمه نماید. بنابراین برای اینکه ترجمه متون رشته اقتصاد به صورت تخصصی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود، مترجم باید از مفاهیم علمی رشته اقتصاد آگاه باشد. در واقع ما با تشکیل گروه مترجمان اقتصاد امکان تحقق این موضوع را فراهم نموده ایم تا ترجمه تخصصی اقتصاد را به دست متخصصان رشته خود بسپرید تا دو نکته مهم بالا در حین ترجمه متن رعایت گردد و در نهایت متن شما به صورت کاملا مفهومی و تخصصی ترجمه گردد.

پس از ثبت نام می توانید از صفحه کاربری خود سفارش را ارسال کنید. راهنمای ارسال سفارش ترجمه را ببینید.

اگر مقاله ای فارسی در زمینه رشته اقتصاد نگارش نموده اید و خواهان ترجمه مقاله خود به انگلیسی هستید، به بخش
ترجمه مقالات ISI اقتصاد مراجعه کنید و در صورتی که مقاله انگلیسی شما نیاز به ویرایش نگارشی دارد، به بخش  ویرایش مقالات ISI اقتصاد رجوع کنید.

تعداد بازدید : 15137


برچسب ها: ترجمه تخصصی اقتصاد، ترجمه تخصصی متون اقتصاد

نتایج نظر سنجی از مشتریان
ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه نظریه بازی ها

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه ندارد

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه نظریه بازی‌ها و فلسفه

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه اقتصاد سیاسی

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه رفتاری


سلام. این 2 عبارت در نمودارها تغییر یافته و فایل جدید از طریق ایمیل برای شما ارسال شد.

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه بانکی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه پوبس

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصادی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصادی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصادی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصادی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصادی

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه مالی

ترجمه فارسی به انگليسی در زمینه اقتصاد سنجی

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه علوم اقتصادی

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه بانکداری

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه رفتاری

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه مدیریت

ترجمه انگليسی به فارسی در زمینه مدیریت
این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Skip Navigation Links صفحه اصلی > دپارتمان های موسسه ترجمه البرز > دپارتمان علوم انسانی > علوم اقتصادی > خدمات رشته علوم اقتصادی > ترجمه تخصصی اقتصاد
ثبت سفارش جدید