کاربر گرامی Skip Navigation Links

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " کاربرد AHP در مدیریت پروژه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Application of the AHP in project management

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Project Management
سال انتشار
1999
کد محصول
1000230
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
17
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
827 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

 

This paper presents the Analytical Hierarchy Process (AHP) as a potential decision making method for use in project manage- ment. The contractor prequali®cation problem is used as an example. A hierarchical structure is constructed for the prequali®cation criteria and the contractors wishing to prequalify for a project. By applying the AHP, the prequali®cation criteria can be prioritized and a descending-order list of contractors can be made in order to select the best contractors to perform the project. A sensitivity analysis can be performed to check the sensitivity of the ®nal decisions to minor changes in judgements. The paper presents group decision-making using the AHP. The AHP implementation steps will be simpli®ed by using the `Expert Choice' professional soft- ware that is available commercially and designed for implementing AHP. It is hoped that this will encourage the application of the AHP by project management professionals


Contents

1. Introduction

2. Multiple criteria decision analysis (MCDA)

3. The analytical hierarchy process (AHP)

4. Group decision making

5. Application of the AHP in project management

6. Example

7. Summary

چکیده  

در این مقاله، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) به عنوان یک روش تصمیم گیری بالقوه، برای استفاده در مدیریت پروژه ارائه می شود. همچنین مشکل آزمایش توانمندی پیمانکار،به عنوان یک مثال، مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار سلسله مراتبی برای معیارهای آزمایش توانمندی و همچنین برای پیمانکارانی که مایل به انجام این آزمایش در مدیریت پروژه هستند، ساخته شده است.با استفاده از AHP معیارهای آزمایش توانمندی را میتوان اولویت بندی کرد و همچنین می توان یک لیست نزولی از پیمانکاران را به منظور انتخاب بهترین پیمانکار برای انجام پروژه، ایجاد کرد. برای بررسی حساسیت و تاثیر پذیری تصمیمگیری نهایی، از تغییرات جزئی، می توان تجزیه و تحلیل حساسیت را به عنوان قضاوت و تصمیم گیری، انجام داد.این مقاله گروه هایی از تصمیم گیری را استفاده می کند که در آنها از AHP  استفاده شده است.مراحل پیاده سازی AHP با استفاده از نرم افزار حرفه ای "انتخاب کارشناس" بسیار ساده خواهد شد، این نرم افزار در دسترس تجاری می باشد و برای پیاده سازی AHP استفاده شده است. امیدواریم که این کار باعث تشویق کارشناسان در استفاده از کاربرد AHP  در مدیریت پروژه شود.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-تجزیه و تحلیل تصمیم گیری چند معیاره (MCDA)

3-فرآیند تحلیل سلسله مراتبی(AHP)

4-تصمیم گیری گروهی

5-کاربرد AHP در مدیریت پروژه

6-مثال      

7-خلاصه

1-مقدمه 

فرآیند سلسله مراتبی یک روش کمک به تصمیم گیری است که توسط Saaty توسعه یافته است.(27-24) و هدف آن در اولویت بندی کمیت های نسبی برای یک مجموعه از گزینه های داده شده بر روی یک مقیاس نسبت، بر اساس قضاوت تصمیم گیرنده بنا شده است و تاکید می کند که اهمیت قضاوت های بصری تصمیم گیرنده، در برابر اهمیت ثبات مقایسه گزینه ها در فرایند تصمیم گیری، یکسان است.از آنجایی که تصمیم گیرنده مبنای قضاوت های تجربی و دانشی است پس اوست که تصمیم می گیرد و رویکرد AHP به خوبی موافق با رفتار او است.

قدرت این روش این است که عوامل ملموس و ناملموس را در یک روش سیستماتیک سازمان دهی می کند،و یک ساختار راه حلی و در عین حال نسبتا ساده را برای مشکلات تصمیم گیری فراهم می کند. بنابراین با در هم شکستن یک مشکل در یک روش منطقی، با نزول تدریجی مشکل بزرگ به کوچک و کوچکتر،یکی از آنها می تواند از طریق مقایسه زوجی ساده، مشکل کوچک را  به بزرگ متصل کند.هدف از این مقاله معرفی کاربرد AHP  در مدیریت پروژه است...


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی صنايع


این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Analytical hierarchy process; AHP; Project management; Contractor prequali®cation