Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
773,900

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اجتماعی " با موضوع " مدل های سرمایه انسانی و تفاوت های موجود در حقوق پرداختی بین مردان وزنان " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدل های سرمایه انسانی و تفاوت های موجود در حقوق پرداختی بین مردان وزنان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Springer
سال انتشار
2012
کد محصول
1000345
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
48
قیمت بر حسب ریال
710,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
255 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

این تحقیق به ارائه توضیحاتی در ارتباط با مقاله ای که توسط آقای لیپس در سال 2012 با عنوان " تفاوت حقوق پرداختی بر اساس نوع جنسیت : ارزیابی منطق، عدالت، تبعیض و محدودیت های مدل های سرمایه انسانی" منتشر شده است می پردازد. این تحقیق به ارائه برخی از مفاهیم بنیادی اقتصادی در ارتباط با مدل های سرمایه انسانی پرداخته است تا از این طریق به تفاوت موجود در سطح حقوق پرداختی بین زنان و مردان و بحث های مربوط به محدودیت های حاکم بر مدل ها پرداخته شود. در این تحقیق برخی از انتقادهایی که توسط آقای لیپس به مدل وارد آمده بود، مورد ارزیابی قرار گرفته است. نویسنده این مقاله برخلاف نظر آقای لیپس اعتقاد دارد که محدودیت های مربوط به مدل ها در تئوری های مربوط به سرمایه انسانی منظور شده اند و مدل های سرمایه انسانی دارای سهم با ارزشی در ادبیات تحقیقات مختلف در زمینه تفاوت بین حقوق پرداختی مردان و زنان می باشد. نویسنده این مقاله سعی نموده است که با استفاده از تحقیقات خود به تشریح چگونگی امکان ترکیب متغیرهای سرمایه انسانی با متغیر های مربوط به حوزه روانشناسی وهمچنین دیگر حوزه ها بپردازد، تا از این طریق تفاوت های موجود در میزان حقوق مردان و زنان در حرفه های مشخص مورد ارزیابی قرار گیرند. در بخش ضمیمه فهرستی از مطالعات انجام شده در سال های 2011 و 2012 که به بررسی تفاوت های جنسیتی در پرداخت حقوق در کشور های مختلف و همچنین نوع داده های استفاده شده در انجام آن مطالعات می پردازند، ارائه شده است.

1-مقدمه

لیپس در مقاله ی خود به نام « تفاوت حقوق پرداختی بر حسب جنسیت : ارزیابی انطباق با اصول عقلانی » که در سال2012 در مجله یFemenist Forum منتشر شد به ارائه ی مجموعه ای از مشاهدات در ارتباط با کاربرد  مدل های سرمایه انسانی در تشریح تفاوت حقوق پرداختی بین مردان و زنان و همچنین بررسی دلایل اینکه چرا مطالعات انجام شده در زمینه سرمایه انسانی تفاوت های موجود در حقوق پرداختی بین مردان و زنان را ناچیز پنداشته اند ، پرداخته است . طبق عقیده ی او ، به منظور درک تفاوت حقوق پرداختی بین مردان و زنان باید به بررسی مدل های سرمایه انسانی پرداخته شود . نظر به اینکه من با اکثر نظرات او در ارتباط با موارد مؤثر بر سطح حقوق و دستمزد نظیر شغل ، فعالیت پاره وقت و موارد مشابه دیگر و همچنین چگونگی تأثیر گذاری اعمال تبعیض براین موارد موافق می باشم ، در ابتدای تحقیق خود بر مدل های سرمایه انسانی توجه کردم . من به بررسی ریشه های اقتصادی مدل ها و بحث در ارتباط با موارد کاربرد و محدودیت های آن (شامل آنهایی که توسط لیپس مطرح شد) پرداختم . از آنجایی که مقاله لیپس به استدلال های مربوط به بحث سرمایه انسانی پرداخت ، من به این نتیجه رسیدم که تشریح و تفسیر منطق اقتصادی پشتوانه ی آن موارد مفید خواهد بود . من همچنین در این تحقیق به ارائه ی مثال های دیگری پرداختم تا به واسطه ی آن ها بتوانم چگونگی ترکیب متغیرهای سرمایه انسانی را با متغیرهای وابسته به علوم روانشناسی ، اجتماعی و موارد مشابه دیگر نشان دهم، تا از این طریق درک تفاوت موجود در حقوق پرداختی بین مردان و زنان تسهیل گردد. من نیز همانند لیپس در ابتدا به بررسی مطالعات انجام شده در زمینه ی تفاوت های حقوق پرداختی بر اساس جنسیت در سطح کشور ایالات متحده آمریکا پرداختم؛ هرچند که مطالعات مشابهی می تواند در سطح سایر کشورها انجام  شود. در پایان من یک فهرستی از مطالعات انجام شده اخیر (2011 ، 2012) در زمینه ی تفاوت های حقوق بر حسب جنسیت که در کشورهای مختلف جهان با استفاده از روش های علمی مختلف انجام شد را ارائه کردم ...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اجتماعی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده علوم اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Human capital models of earnings
Gender pay gap
Salary discrimination against women

ثبت سفارش جدید