Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
861,100

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " تجدید نظر ی در طبقه بندی ببر های جنوب شرقی آسیا (Panthera دجله) " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تجدید نظر ی در طبقه بندی ببر های جنوب شرقی آسیا (Panthera دجله)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
mammalian biology
سال انتشار
2006
کد محصول
1000606
تعداد صفحات انگليسی
20
تعداد صفحات فارسی
24
قیمت بر حسب ریال
790,000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

تمایل طبقه بندی ببرهای جنوب شرقی آسیا دوباره مورد بررسی قرار گرفت . نمونه ها از چهار زیرگونه  که به طور سنتی شناخته شده اند، با استفاده از روش های مختلف craniological از جمله craniometric چند متغیره و تجزیه و تحلیل phenetic مورد بررسی قرارگرفتند . ببرهای سوماترایی از لحاظ جغرافیایی با سرزمین فرم اصلی همسایه کاملا (100٪)Ptcorbetti متفاوت بود، ببر جاوه نیز 100٪ قابل تشخیص از سوماترایی است. بنابراین آنها به عنوان دو گونه های متمایز (P.sumatrae، P.sondaica) تحت مفهوم گونه فیلوژنتیک (PSC) در نظر گرفته شده اند .ببر بالی عنوان یک زیرگونه از ببر جاوه، Panthera sondaica از طبقه بندی balicaاست.
1مقدمه

ببر سوماترایی (Panthera دجله sumatrae) تنها عضو بازمانده از گروه ببر های جزایر سوندا است، اگر چه جمعیت های وحشی آن در حال حاضر در وضعیت بسیار مخاطره آمیزی، با حداکثر برآورد 500 نفر از افراد مادهده در بین گیاهان خودرو (وحشی) امروز قرار دارند . تعیین زیر مرزهای خاص و الگوهای تنوع جغرافیایی از اهمیت خاصی برخوردار است که برای مدیریت جهانی حفاظت از ببر ها در نظر گرفته شده است. در سال های اخیر، یک سری از مطالعات در تلاش برای ایجاد و ارزیابی ببر درون طبقه بندی با استفاده از روش های ژنتیک بیوشیمیایی و مولکولی وجود دارد ، با این حال، واگرایی قابل توجهی در میان نویسندگان مختلف نیز ایجاد شده است . Cracraft و همکارانش ، با استفاده از میتوکندری کامل ژن سیتوکروم ب 34 نمونه، به دو گونه مجزا ی ببرکه جدا از هم مادهدگی میکنند دست یافتند  : ببر سرزمین اصلی (Panthera دجله، با هیچ گونه) و از گونه های جزیره (P. sumatrae)، با استفاده از مفهوم گونه فیلوژنتیک (PSC). برعکس، پس از بررسی سه مقیاس تنوع mtDNA، Wentzel و همکارانش به این نتیجه رسیدند که زیرگونه ببر از نظر ژنتیکی بسیار نزدیک است که، نشان می دهد کاهش ژنتیکی تاریخی و جریان ژن میان همه نژادها تا اواخر پلیستوسن وجود داشته ، بنابراین آنها مورد مناقشه سنتی درون ببر طبقه بندی شده است. اخیرا، پنج زیرگونه سنتی مادهدگی دوباره با آزمایش مولکولی با نمونه گسترده تر و روش های عینی مورد تایید قرار گرفته است . به طور سنتی، چهار زیرگونه از ببرهای جنوب شرقی آسیا بر اساس ساختار جمجمه و ابعاد، رنگ زمین و ویدئویی، و اندازه بدن شناخته شده است. ویژگی های تشخیصی آنها را می توان به شرح زیر خلاصه کرد: Ptcorbetti، اندازه جمجمه تا حدودی کوچکتر از غالب Pttigris فرم، با رنگ زمین نسبتا تیره تر و متعدد، و نه کوتاه، راه راه باریک و به ندرت دو برابر شده است....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Panthera tigris
taxonomy
skull
Southeast Asia

ثبت سفارش جدید