دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی عمران با موضوع تاثیر نقاط ضعف یا قوت صنفی بر شایستگی های مدیریت پروژه

عنوان مقاله انگليسي

Impact of corporate strengths/weaknesses on project management competenciesنویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Project Management
سال انتشار
2009
کد محصول
1000787
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
14
قیمت بر حسب ریال
125000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
192 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

تاثیر نقاط ضعف یا قوت صنفی بر شایستگی های مدیریت پروژه
شما در حال خرید ترجمه فارسی مقاله Impact of corporate strengths/weaknesses on project management competencies هستید:


نام و نام خانوادگی
*


تلفن همراه
*
 


ایمیل
*دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

The project is at the core of the construction business. Project management can be used as a tool to maximize the success of projects and ultimately the success of construction companies. It is therefore worthwhile to explore the factors that can enhance project management competencies. In this study, it was hypothesized that ‘‘project management competencies” are influenced by ‘‘corporate strengths/ weaknesses”. ‘‘Corporate strengths/weaknesses” was defined as a second-ordered construct composed of three latent variables including the company’s resources and capabilities, its strategic decisions, and the strength of its relationships with other parties. The data obtained from a questionnaire survey administered to 73 contractors were analyzed using structural equation modeling (SEM). The results of the study verified the hypothesis suggested

چکیده

پروژه در مرکز کسب و کارساختمانی قرار دارد. مدیریت پروژه را می توان به عنوان ابزاری برای به حداکثر رساندن موفقیت پروژه ها و در نهایت موفقیت شرکت های ساختمان سازی استفاده نمود.. از اینرو مدیریت پروژه برای کشف فاکتور هایی ارزشمند می باشد که می تواند شایستگی های مدیریت پروژه را ارتقاء دهد. در مطالعه پیشرو ، فرضیه ای بود که " شایستگی های مدیریت پروژه " از طریق نقاط ضعف یا قوت یکپارچه " نحت تاثیر قرار می گیرد. نقاط ضعف و قوت به عنوان ساختار مرتبه دوم تعریف شده اند که متشکل از سه متغیر نهفته مثل منابع و قابلیت های شرکت ، تصمیمات استراتژیک آن و قوت رابطه اش با دیگر طرف ها می باشند. داده های بدست آمده از تحقیق به صورت پرسش انجام شده با 73 پیمانکار با استفاده از مدل معادله ساختاری (SEM) مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج مطالعه ، فرضیه پیشنهاد شده را را تایید نمود.

1-مقدمه

صنعت ساختمان یک صنعت متمایل به پروژه می باشد. مدیریت پروژه موثر ، برای تکمیل موفقیت امیز پروژه های پیچیده کلیدی می باشد.جاسلکیس و آشلی اظهار می کنند که پروژه های ساختمان به طور عادی عدم قطعیت را تجربه می کنند زیرا کمبود هایی در منابع و ماهیت پروژه دارند . فاکتور هایی که برای مدیریت پروژه موفقیت آمیز قابل هدایت می باشند که بحد وفور در مطالب گذشته مورد بحث قرار گرفتند. برای مثال ، مانز و بجرمی نشان می دهند که فاکتور های موفقیت در مدیریت پروژه شامل تعهد به تکمیل پروژه ، انتصاب مدیر پروژه ماهر ، تعریف کافی پروژه ، طرح ریزی صحیح فعالیت ها در پروژه ، جریان اطلاعات کافی ، تطابق تغییرات تکرار شونده ، دادن پاداش به کارکنان و باز بودن نسبت به نوآوری ها می باشند. محیطی که در آن محیط ،پروژه اتفاق می افتند همچنین توسط برخی محققان به حساب امده است. این که استفاده از تکنیک های مدیریتی مناسب بکار رفته برای مدیریت پروژه موفقیت آمیز ، همچنین توسط بعضی از محققان مورد تاکید قرار گرفت.  مطالب قبلی به نظر می رسد بر فاکتور های مرتبط با پروژه به هزینه فاکتور های مرتبط با شرکت مثل منابع و قابلیت های پروژه ، تصمیمات استراتژیک شرکت و استحکام روابطش با دیگر طرف ها تاکید دارد.

بایسیک تی به ذهن سپرده شود که شرکت سازمانی است که از بعضی پروژه های متقبل شده توسط شرکت حمایت می کند ، معمولاً در مکان های جغرافیایی مختلف و اداره شده توسط مدیران پروژه تا حدی مستقل اما به شدت به حمایت دفتر مرکزی تکیه می زنند. در آن قالب ، هر پروژه تا حدی بواسطه خط مشی ها و فرهنگ سازمان  شرکت مرکزی تحت تاثیر قرار می گیرند. هدف مطالعه گزارش شده در این مقاله  این است تا تاثیر نقاط قوت یا ضعف یکپارچه در عملکرد مدیریت پروژه کشف گردد.

نقاط قوت یا ضعف صنفی تعریف شده در مطاالعه ، سه بُعد را منعکس می سازد : منابع و قابلیت های شرکت نسبت به فاینانس ها ، سرمایه فنی و انسانی ، تحقیق و توسعه ، قوه درک نسبت به نواوری ؛ تصمیمات استراتژیکش نسبت به تمایز ، انتخاب بازار یا مشتری یا شریک ، سرمایه گذاری، مدیریت سازمانی یا پروژه ؛ و استحکام روابطش با دیگر طرف ها مثل مشتریان ، اتحادیه ها  و دولت . شایستگی های مدیریت پروژه از طریق فاکتور هایی تعریف می شود که از طریق محققان مختلف بیان می شود برای مثال بدنه مدیریت پروژه دانش (PMBoK)  و پیشنهادات حرفه ای های ساختمان سازی تماس گرفته شده در مطالعه پایلوت . تمامی فاکتور های مربوطه به طور مفصل در دو بخش بعدی توصیف شدند. تحقیق پرسشنامه ای برای تعدادی از شرکت های ساختمان سازی برای تست تاثیر مهم در شایستگی های مدیریت پروژه اجراء گردید.  فرضیه با استفاده از مدل سازی معادله ساختاری تست گردید ، ابزار آماری که در ادامه مقاله توضیح داده می شود....این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
مدیریت پروژه


Skip Navigation Links
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری