Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
773,900

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " میکروساختار و رفتار انبساط گرمایی Al-50Si رسوب داده شده بوسیله پاشش " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
میکروساختار و رفتار انبساط گرمایی Al-50Si رسوب داده شده بوسیله پاشش
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials and Design
سال انتشار
2014
کد محصول
1000923
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
17
قیمت بر حسب ریال
710,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض 

چکیده

میکروساختار و ضریب انبساط گرمایی آلیاژ Al-50Si (wt%) که به وسیله رسوب­گذاری پاششی و بعد از آن پرسکاری ایسواستاتیکی (هم­فشار) گرم تولید شده بود  به طور اصولی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که میکروساختار آلیاژ رسوب داده شده عمدتاً ترکیبی از Si اولیه با اندازه متوسط و است. ضریب انبساط گرمایی آلیاژ رسوب داده شده به نسبت آلیاژ تولید شده به روش ریخته ­گری بالاتر بود که علت آن بالاتر بودن انحلال­ پذیری در فاز جامد Al در Si است. بعد از پرس کاری ایسواستاتیکی گرم، ضریب انبساط گرمایی به علت بالاتر بودن انحلال پذیری در فاز جامد Si در Al کمتر از آلیاژ رسوب داده شده ­شد. تنش حرارتی پسماند باعث افزایش ضریب انبساط گرمایی در حین گرمایش ثانویه می­شود که علت آن عدم تطابق بین ضریب انبساط گرمایی زمینه Al و ذرات Si است. علاوه براین، مقدار ضریب انبساط گرمایی اندازه گیری شده بعد از فشرده­ سازی (چگال ­سازی) بوسیله پرس کاری ایسواستاتیکی گرم در 843k در تطابق و سازش خوب با مدل Turner بود.

1- مقدمه

آلیاژهای هایپریوتکتویید Al-Si  ترکیب بسیار عالی از خواص فیزیکی، همچون چگالی کم، مقاومت به سایش خوب، هدایت حرارتی خوب، ضریب انبساط گرمایی کم را دارا هستند، که این ویژگی ها باعث میشود این آلیاژها در کاربردهای نظامی، الکترونیکی و اتومبیل­ سازی جذاب ایجاد جذابیت کند. واضح است که اندازه، مورفولوژی و توزیع سیلیسیم اولیه در آلیاژ هایپریوتکتویید Al-Si یک نقش مهم را در خواص این آلیاژها بازی می کند. برای مثال، محدودیت اصلی برای استفاده گسترده از شمش­ های آلیاژهای معمول Al-Si حضور ذرات درشت ، بین دانه ای و ترد Si اولیه است که به آسانی ترک می­خورند و باعث افت کاراییشان می­شود. از این رو، ریز کردن ذرات اولیه فاز سیلیسیم برای دستیابی به خواص بهینه این آلیاژها و برای گسترش میدان کاربردشان ضروری است.

ریزدانه کردن موثر ذرات اولیه Si می­تواند به وسیله نرخ­های سرمایش سریع و فوق سرمایش بالا حاصل شود. متالورژی پودر یک روش دیگر برای ساخت آلیاژهای هایپریوتکتویید Al-Si ریزدانه است. متاسفانه، محدودیت­های این فرآیند شامل هزینه نسبتاً بالاتر، مرآحل آماده سازی پیچیده، سیکل­های تولید طولانی و استفاده از اتمسفرهای محافظتی خاص می­باشد. فرآیند رسوب­گذاری پاششی یک نوع جدید از انجماد سریع است که از مزیت های آن میتوان تولید میکروساختارهای ریز، حلالیت جامد بالاتر، توزیع یکنواخت ذرات فاز دوم، سرعت بالای تولید، مقادیر اکسیدی کم و تولیدات نزدیک به شکل خالص را نام برد....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Spray-deposited
Aluminium alloy
Thermal expansion behavior

ثبت سفارش جدید