کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " زمان بندی ماشین موازی با منابع منعطف " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Parallel machine scheduling with flexible resources

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Computers & Industrial Engineering
سال انتشار
2012
کد محصول
1001126
تعداد صفحات انگليسي
15
تعداد صفحات فارسي
42
قیمت بر حسب ریال
190000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض
Abstarct

Parallel machine flexible resource scheduling (PMFRS) problems consider an additional flexible resource (e.g. operators), which can be freely allocated to any jobs and/or any machines and may speed-up the process in proportion to its amount. If job–machine assignment is unspecified, the problem is referred to as unspecified PMFRS (UPMFRS). This paper reviews the mathematical models of both PMFRS and UPMFRS problems in the literature and not only gives some extensions to the model of dynamic PMFRS problem but also presents integer programming (IP) models for static and dynamic UPMFRS problems with the objective of minimizing makespan. To solve large-sized dynamic PMFRS and UPMFRS problems, a relaxed IP based constraint programming (CP) approach is also proposed. All IP models and the proposed IP/CP approach are tested with an extensive computational study. The results of the computational experiments are discussed with respect to the major parameters of the problem and conclusions are drawn

چکیده

مسائل زمان­بندی منابع منعطف ماشین­های موازی (PMFRS) منابع منعطف اضافی را مورد بررسی قرار می­دهد (مانند اپراتورها)، که آن­ها می­توانند آزادانه به هر کاری یا هر ماشینی تخصیص داده شوند و می­توانند به نسبت مقدارشان به پردازش سرعت ببخشند. اگر تخصیص کار-ماشین مشخص شده نباشند. این مساله با عنوان (PMFRS)  نامشخص (UPMFRS) اشاره می­شود. در این مقاله، مدل­های ریاضی هر دو مساله PMFRS و UPMFRS در ادبیات موضوع مرور می­شود و فقط تعدادی بسط به مساله پویا PMFRS می­دهیم، اما همچنین مدل­های برنامه­ریزی عدد صحیح (IP) برای حالت ایستا و پویا با تابع هدف کمینه کردن کل زمان انجام کار ارائه می­کنیم. به منظور حل مسائل سایز بزرگ پویا PMFRS و UPMFRS ، رویکرد برنامه­ریزی محدودیت­دار بر مبنای IP آزاد شده (CP) نیز ارائه شده است. تمام مدل­های و رویکرد IP/CP مطرح شده با مطالعه محاسباتی مبسوطی تست شده­اند. نتایج آزمایش­های محاسباتی برای پارامترهای مهم مساله مورد بحث قرار گرفته­اند و نتایج به تصویر کشیده شده­اند.

1-مقدمه

مسائل زمان­بندی ماشین­های موازی با منابع اضافی به طور گسترده­ای در ادبیات موضوع مطالعه شده است. مروری اخیرا از این مطالعات در ادیس، اگوز و ازکاراهان (برای انتشار فرستاده شده) می­توان دید. در این مقاله، ما نوع خاصی از این مسائل با نام زمان­بندی منابع منعطف ماشین­های موازی(PMFRS) را مورد بررسی قرار می­دهیم. در PMFRS که برای اولین بار توسط دنیل، هوپس و مازولا (1996) مطرح شد، زمان پردازش کارها ثابت نیستند اما به مقدار منابع اضافی اختصاص داده شده به کارها وابسته­اند. مساله PMFRS به صورت قائده­مند زیر تعریف می­شود: مجموعه­ای از nکار روی مجموعه­ای از m ماشین پردازش می­شوند که تخصیص کارها به ماشین­ها از قبل مشخص شده­است، بعلاوه، پردازش هر کار نیازمند نوعی منبع محدود تجدیدپذیر منفرد است و زمان پردازش هر کار تابع ناصعودی از مقدار مرتبط از منابع اختصاص داده شده است. مقدار منابع تخصیص داده شده به هر کاری اشاره به حالت عملیاتی­اش دارد (دنیلز و همکاران 1996). R را نشان­دهنده مقدار کل منابع اضافی در سیستم در هر لحظه فرض می­کنیم. هر کار i می­تواند در هر شماره­ای از مدها، با Ki که نشان­دهنده مجموعه­ای از مدهای ممکن برای کار i است، پردازش شود. فرض کنید که Pik نشان­دهنده زمان پردازش کار i است وقتی که در مد  پردازش شود. برای دستیابی به زمان پردازش واحدهای منابع به کار i برای زمان آن باید اختصاص داده شود. منابع منعطف می­تواند آزادانه در میان کارها اختصاص داده شود، گرچه، در هر زمانی، کل مقدار منابع تخصیص داده شده به کارها نمی­تواند از کل مقدار R از منابع در دست بیشتر شود. (دنیلز، هوا و وبستر(1999)). مساله PMFRS در فرم اصلی­اش فرض می­شود که تخصیص کارها به ماشین­ها از پیش تعیین شده­اند که زیر مساله تخصیص کار-ماشین را حذف می­کند و Nj مجموعه­ای از کارها را مشخص می­کند که روی ماشین j پردازش شده­اند (دنیلز و همکاران 1996). اگر تخصیص کارها به ماشین­ها مشخص نشده باشد، ما با مساله PMFRS نامشخص (UPMFRS) روبرو هستیم، که نوعی زیر مساله تخصیص کار-ماشین اضافی باید حل شود (دنیلز و همکاران(1999)). برای هر دو مساله PMFRS و UPMFRS، ما می­توانیم هر دو نوع ایستا و پویا را بر اساس آنکه چگونه منابع به ماشین­ها و کارها تخصیص داده شوند، تعریف کنیم. در نوع ایستا منابع می­توانند آزادانه به ماشین­ها اختصاص یابند اما نتیجه این تخصیص منابع باید در افق زمان­بندی ثابت باقی بماند (دنیلز و همکاران 1996). مدل پویا، از طرف دیگرمحیط­های زمان­بندی عمومی­تری دارد که منابع منعطفی آزادانه می­تواند در بین ماشین­ها در میان باقی افق زمانبندی تخصیص داده شود(دنیلز و همکاران 1996).   با توجه به پیچیدگی محاسباتی، در حالی­که مساله PMFRS در زمان چندجمله­ای قابل حل هستند، مسائل دیگر مانند PMFRSپویا، UPMFRS پویا و ایستا NP-سخت هستند..


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی صنايع


این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Parallel machines.
Flexible resources
Scheduling
Integer programming
Constraint programming