کاربر گرامی Skip Navigation Links

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " زمان بندی ماشین های موازی یکنواخت به منظور کمینه کردن زمان انجام کارها با منحنی های یادگیری برمبنای موقعیت " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Uniform parallel-machine scheduling to minimize makespan with position-based learning curves

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Computers & Industrial Engineering
سال انتشار
2012
کد محصول
1001128
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
22
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
461 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

Scheduling with learning effects has become a popular topic in the past decade; however, most of the research focuses on single-machine problems. In many situations, there are machines in parallel and the skills of workers might be different due to their individual experience. In this paper, we study a uniform parallel machine problem in which the objective is to jointly find an optimal assignment of operators to machines and an optimal schedule to minimize the makespan. Two heuristic algorithms are proposed and computational experiments are conducted to evaluate their performance

چکیده

مسئله زمان­بندی با تاثیرات یادگیری مورد توجه بسیاری در دهه گذشته قرار گرفته ­است. گرچه، اکثر این تحقیقات به مسائل تک ماشینه می­پردازند. در بسیاری از موقعیت­ها، ماشین­ها در حالت موازی قرار دارند و مهارت کارگران در حین کار با توجه به تجربه­ ی فردی­شان می­تواند متفاوت باشد. در این مقاله ما مساله ماشین­ های موازی یکنواخت را مورد مطالعه قرار می­دهیم که در آن هدف تخصیص بهینه اپراتورها به ماشین­ها و زمانبندی بهینه به منظور کمینه کردن کل زمان انجام کارها است که تخصیص بهینه اپراتورها و زمانبندی به صورت وابسته به هم بهینه می­شوند. دو الگوریتم ابتکاری مطرح شده و نتایج کامپیوتری برای ارزیابی عملکرد انجام شده است.

1-مقدمه

در زمان­بندی کلاسیک، زمان­های پردازش کارها ثابت و معلوم فرض شده­اند. به واقع، در بسیاری از موقعیت­ها کارکنان کار ثابتی را به طور مکرر انجام می­دهند. در نتیجه، آن­ها یاد می­گیرند و قادرند کارهای مشابه را کاراتر انجام دهند. بنابراین زمان واقعی پردازش کاری اگر دیرتر زمان­بندی شود کوتاه­تر است. این پدیده با عنوان تاثیر یادگیری شناخته شده و در دهه گذشته مورد توجه واقع شده است. لی و وو (2004) جریان کارگاهی دو ماشینه را با تاثیرات یادگیری به منظور کمینه­ کردن زمان تکمیل کارها بررسی کرده­اند. وانگ و اکسیا (2005) زمان­بندی جریان کارگاهی را با تاثیرات یادگیری مورد مطالعه قرار داده­اند. وو و لی (2008) تعدادی از مسائل زمان­بندی تک ماشینه با تاثیرات یادگیری را بررسی کرده ­اند. لی و وو (2008) مسائل تخصیص تک ماشینه و جریان کارگاهی را با کارهای رو به وخامت و تاثیرات یادگیری بررسی کرده ­اند، و برای تعدادی از مسائل جواب بهینه را بدست آورده. وانگ، انجی، چنگ و لیو(2008) زمانبندی تک ماشینه با تاثیر یادگیری وابسته به زمان را بررسی کرده ­اند. بیسکاپ (2008) مرور جامعی از مدل­های زمان­بندی با محدودیت­های یادگیری انجام­داده ­است...


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی صنايع


این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Scheduling
Learning curve
Uniform parallel-machine