کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های انتقال دارو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Modelling and control of drug delivery systems

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Computers and Chemical Engineering
سال انتشار
2005
کد محصول
1002545
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
18
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
849 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

This work presents a compartmental model for delivery of drugs under anesthesia and an advanced model based control algorithm for insulin delivery for Type 1 diabetes. The model for anesthesia involves choice of three drugs isoflurane, dopamine and sodium nitroprusside, which allows simultaneous regulation of mean arterial pressure and unconsciousness of the patients. A number of dynamic simulations are carried out to validate the model. For Type 1 diabetes, a parametric programming approach is used to obtain the optimal insulin infusion rate as an explicit function of the state of the patient and the regions in the space of the state of patient where these functions are valid. These explicit functions allow the implementation of blood glucose control on a simple computational software and hardware platform

چکیده

این  مقاله یک مدل قسمت قسمت برای رساندن دارو در حالت بیهوشی و یک مدل پیشرفته مبتنی بر الگوریتم کنترل، برای رساندن انسولین برای دیابت نوع یک ارائه می‌دهد. مدل ارائه شده برای حالت بیهوشی شامل انتخاب سه داروی ایزوفلوران، دوپامین و نیتروپروساید سدیم می‌باشد، که تنظیم همزمان متوسط فشار خون و بیهوشی بیماران را ممکن می‌کند. تعدادی شبیه‌سازی‌ دینامیک، جهت تایید درستی مدل انجام شده است. برای دیابت نوع یک، روش برنامه‌ریزی پارامتری با هدف دستیابی به نرخ بهینه تزریق انسولین به عنوان یک تابع صریح از وضعیت بیمار و در نواحی از فضای حالت بیمار که این توابع موجود هستند، استفاده می‌شود. این توابع صریح پیاده‌سازی کنترل قند خون در یک نرم افزار ساده‌ی محاسباتی و پلت‌فرم(بستر) سخت افزاری را ممکن می‌سازد.

کلید‌واژه‌ها: بیهوشی، مدل قسمت قسمت، متوسط فشار خون، دیابت نوع یک، برنامه‌ریزی پارامتری

مقدمه

مدل‌سازی و کنترل سیستم‌های دارورسانی یک کار چند رشته‌ای شامل مهندسان، فیزیکدانان و ریاضیدانان است. یک مدل از سیستم دارورسانی، به منظور گرفتن و تکثیر مجموعه فارماکوکینتیک و اثرات فارماکودینامیک دارو، باید به اندازه کافی مفصل باشد، اما از سوی دیگر به منظور طراحی یک کنترل‌کننده برای دارورسانی بهینه باید به اندازه کافی ساده باشد. این مقاله دو سیستم دارورسانی را در نظر گرفته است: تنظیم بیهوشی و رساندن انسولین برای دیابت نوع یک. دربخش 2، یک مدل برای دارورسانی تحت بیهوشی ارائه شده است. ویژگی کلیدی این مدل در نظر گرفتن همزمان تنظیم متوسط فشار خون و بیهوشی بیمار می‌باشد....

 


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Anesthesia
Compartmental model
Mean arterial pressure
Type 1 diabetes