کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل تطبیقی خبره برای سیستم های تحویل دارو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Expert Adaptive Control for Drug Delivery Systems

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Control Systems Magazine, IEEE
سال انتشار
1989
کد محصول
1002552
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
14
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
777 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

The goal of this investigation is the development of an adaptive drug delivery system for use in regulation of critical care patients suffering from cardiac failure. The approach taken here assumes that adaptive control algorithms combined with expert system techniques are necessary to maintain stable patient status within narrow physiological bounds in the presence of large plant uncertainty. To this end, a hybrid controller is presented whose structure is adjusted by an expert system that attempts to match the best control scheme in accordance with the dynamic structure of the plant. An illustrative example is presented, demonstrating the improved performance provided by the hybrid control scheme

چکیده

 هدف از این مطالعه ایجاد یک سیستم تحویل داروی تطبیقی برای استفاده در مراقبت ویژه ی بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است. در این روش فرض می شود که الگوریتم های کنترل تطبیقی ترکیب شده با تکنیک های سیستم خبره، برای پایدار نگه داشتن وضعیت بیمار در محدوده ی فیزیولوژیک، در حضور عدم قطعیت دستگاه،  ضروری هستند. برای این منظور، یک کنترلر ترکیبی ارائه می شود که ساختار آن با یک سیستم خبره که سعی می کند مطابق با ساختار دینامیکی دستگاه بهترین کنترل را فراهم کند تنظیم می شود. یک مثال توضیحی هم ارائه می شود که بهبود عملکرد سیستم کنترلی ترکیبی را نشان می دهد.

1-مقدمه

هدف از این کار ارائه ی یک سیستم تحویل داروی اتوماتیک برای درمان بیمارانی است که نارسایی شدید قلبی دارند، تا از بار کاری پرسنل مراقب آنها کاسته شود. فاکتورهای زیادی هستند که تنظیم چنین کنترلری را دشوار می کنند، از جمله: دینامیک های مدل نشده ی دستگاه، ماهیت تغییر پذیر با زمان پارامترهای دستگاه، غیر خطی بودن و برهم کنش متقابل عکس العمل در برابر داروها، بازه ی پایداری محدود و تاخیر زمانی ذاتی عکس العمل بیماران به تزریق دارو. تکامل سیستم های کنترلی برای مقابله با این مشکلات توسط یک کنترلر فشار خون غیر تطبیقی [1]، یک کنترلر تطبیقی فشار خون [2]، یک کنترلر فشار خون و خروجی قلب تطبیقی [3]،  و یک کنترلر فشار سرخرگی و فشار سیاهرگ مرکزی تطبیقی [4] نشان داده می شود. اگرچه این روش ها مشکلاتی در خصوص پایداری کنترلرهای تطبیقی مورد استفاده قرار گرفته برای دستگاه با دینامیک های مدل نشده [5]، بدتر شدن عملکرد کنترلر در حضور تخمین نا دقیق پارامترها، نیاز به داشتن تخمین پارامتر اولیه و ناتوانی در اعمال کنترلر به قلب بیمار مورد نظر را دارد...


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Drug Delivery Systems