Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
474,150

عنوان مقاله فارسی

نحوه پیدایش زمین و ساختمان داخلی آن

تعداد صفحات فارسی
31
کد محصول
1005308
قیمت بر حسب ریال
435,000
نوع فایل های ضمیمه
Word
حجم فایل
459 کیلو بایت
تصویر پیش فرض نحوه پیدایش زمین و ساختمان داخلی آن

در ادامه می توانید بخشی از مقدمه تحقیق "نحوه پیدایش زمین و ساختمان داخلی آن" را ملاحظه نمایید.

مقدمه

تئوری بیگ بنگ(مهبانگ) برجسته ترین تئوری علمی است که تاکنون در مورد پیدایش جهان ارائه شده است. به طور تخمینی انفجار بزرگ در حدود 15 میلیارد سال گذشته رخ داد. با اینکه بشر سالیان سال است که در جستجوی درک پیداش جهان است اما تنها در طی 50 سال گذشته توانسته است که به پاسخ برخی از سوالات در باره پیدایش جهان و عالم گیتی دست یابد.

در طول این سالیان تمدنهای مختلف با به وجود اوردن گونه های مختلف کیهان شناسی سعی بر ان داشته اند که فلسفه هستی و پدیده های که در طبیعت و اسمان تاریک رخ میدهد را روشن سازند. به طور قابل ملاحظه بعضی از عقاید مطرح شده از بعضی جهات به واقعیات نزدیک بوده اند.
نظریه انفجار بزرگ در ابتدا توسط کشیش بلژیکی به نام Georgs Lemaitre در سال1927 بیان شد. فرضیه او بعد از مشاهده ی تغییر  خطوط طیف قرمز که برای اندازه گیری فاصله ستارگان از زمین به کار میرود، در سحابی های دور دست ( توده های عظیم گازی) توسط ستاره شناسان ،به عنوان مدل مبنی بر فرضیه ی نسبیت برای جهان مطرح شد. اما فرضیه بیگ بنگ زمانی قاطعانه مورد تایید قرار گرفت که این تشعشعات در سال 1964 توسط Arno Penzias وRobert Wilson کشف شد. که بعدها این 2 نفربه علت همین کشف خود برنده جایزه نوبل شدند.

به طور تخمینی 15 بیلیون سال پیش تمامی مواد و همچنین فضا در یک حجم کوچک و بسیار داغ فشرده شدند و در کمتر از یک ثانیه شروع به انبساط کردند که همچنان ادامه دارد.....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زمين شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


ثبت سفارش جدید