کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > معرفی > دانلود مقالات ترجمه شده > خرید و دانلود

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " بررسی فرآیند هیدروفرمینگ ورق های آلومینیمی و منیزیمی: مکانیزم و شرایط دمایی مناسب " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

A Study on Warm Hydroforming of Al and Mg Sheet Materials: Mechanism and Proper Temperature Conditions

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Manufacturing Science and Engineering
سال انتشار
2008
کد محصول
1005313
تعداد صفحات انگليسي
14
تعداد صفحات فارسي
30
قیمت بر حسب ریال
170000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
19 مگا بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

Hydroforming of lightweight materials at elevated temperature is a relatively new process with promises of increased formability at low internal pressure levels. In this study, the mechanism of warm hydroforming processes is presented in terms of its formability by comparison with warm forming, and cold hydroforming processes. Additionally, a strategy is proposed to control process parameters, such as temperature, hydraulic pressure, blank holder force, and forming speed. As a part of this strategy, the proper temperature condition is determined by adaptive-isothermal finite element analysis (FEA) and a design of experiment (DOE) approach. The adaptive-isothermal FEA determines the temperature levels of the blank material, which is selectively heated, by checking position of the blank material and adopting temperature level of the neighboring tooling. The proposed adaptive-isothermal FEA/DOE approach leads to the optimal temperature condition in a warm hydroforming system accurately and rapidly as opposed to costly and lengthy experimental trial and errors and/or fully coupled thermo-mechanical simulations. Other process parameters are also optimized in a continued study (Choi et al., 2007, "Determination of Optimal Loading Profiles in Warm Hydroforming of Lightweight Material

چکیده

هیدروفرمینگ (شکل دهی هیدرولیکی) مواد سبک تحت دماهای بالای یک فرآیند نسبتاً جدید می باشد که از مزیت بهبود شکل پذیری تحت فشارهای داخلی پایین برخوردار است. در این مقاله مکانیزم فرآیندهای هیدروفرمینگ گرم ارائه شده و شکل پذیری در آن ها با فرآیندهای شکل دهی گرم و هیدروفرمینگ سرد مقایسه می شود. همچنین روشی برای کنترل پارامترهای فرآیند نظیر دما، فشار هیدرولیک، نیروی نگهدارنده لقمه (ورق) و سرعت شکل دهی معرفی خواهد شد. در بخشی از این روش، شرایط دمایی مناسب به کمک تحلیل المان محدودِ (FEA) هم دمایِ انطباقی و یک رویکرد طراحی آزمایش (DOE) تعیین می گردد. FEA هم دمای انطباقی، با بررسی موقعیت ماده لقمه و تطبیق سطح دمایی ابزار مجاور و برابر قرار دادن دمای ابزار با ماده، سطح دمایی لقمه را تعیین می کند. برخلاف روش های زمان بر و هزینه بر سعی و خطا و یا شبیه سازی های ترمومکانیکی کوپل کامل، رویکرد FEA/DOE هم دمای انطباقی با سرعت و دقت زیادی شرایط دمایی بهینه در یک سیستم هیدروفرمینگ گرم را مشخص می نماید. سایر پارامترها نیز در بررسی هایی بعدی بهینه خواهند شد (Choi et al.,2007, “Determination of Optimal Loading Profiles in Warm Hydroforming of Lightweight Materials,” J. Mater. Process. Techn.,190(1–3), pp. 230–242).

1- مقدمه

به منظور پاسخگویی به تقاضای روزافزون مبنی بر بهبود هزینه، ملاحظات زیست محیطی و کاهش آلودگی سوخت های مورد استفاده در خوردروها، صنعت حمل و نقل تلاش زیادی را به تحقیق در رابطه با استفاده از مواد سبک نظیر آلومینیم (Al) و منیزیم (Mg)، فولادهای پراستحکام پیشرفته (AHSS) و کامپوزیت ها به جای فولاد کم کربن در ساخت قطعات اختصاص داده تا تأثیر اقتصادی سازه های سبک وزن بررسی گردد. Schultz بیان کرده است که با کاهش 10 درصدی وزن بدنه یک خودروی معمولی، بازده سوخت 6 تا 8% بهبود می یابد. در این راستا همچنین نشان داده شده است که با جایگزینی پنل های فولادی با انواع آلومینیمی یا منیزیمی، به ترتیب کاهش وزنی در حدود 40-60% و 0-75% حاصل می شود. با این وجود به خاطر هزینه مواد اولیه و هزینه روش های تولید متداول، استفاده از قطعات سبک وزن به جای سازه های فولادی نرم هزینه بیشتری را در پی دارد. این افزایش هزینه برای آلومینیم و منیزیم به ترتیب در حدود 30-100% و 50-150% پیش بینی شده است. با این وجود از آن جا که 80% انرژی مصرفی کل در طول عمر یک خودرو در مرحله استفاده (رانندگی) اتفاق می افتد، به کارگیری مواد سبک وزن همچنان یک راه حل طولانی مدت و مقرون به صرفه برای بهبود بازده سوخت و کاهش آلودگی تلقی می شود...


خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک


این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
warm hydroforming
lightweight materials
temperature condition
formability