Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
764,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " هالوفیت ها: زیست شناسی و پتانسیل های اقتصادی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
هالوفیت ها: زیست شناسی و پتانسیل های اقتصادی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Karachi University Journal of Science
سال انتشار
2011
کد محصول
1005701
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
11
قیمت بر حسب ریال
764,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرضAbstract

Halophytes are flowering plants which are naturally found in saline  habitats such as coastal swamps, coastal dunes, inland salt flats, playas and lands ruined by mal-agricultural practices. They have evolved a number of strategies to survive and reproduce under highly saline conditions where most plants cannot. These strategies range from numerous changes  at  cellular/molecular  level  to  several  morpho-anatomical  adaptations.  By  utilizing  combinations  of  such strategies,  halophytes  thrive  under  highly  saline  conditions  and  some  can  even  grow  better  in  the  presence  of  salt. A number of these highly salt tolerant plants have several economic utilities and could be cultivated as food, fodder/forage,fuel  and  medicinal  crops  on  saline  lands  with  the  help  of  salty  water  irrigation.  Several  potential  crops  among  local halophytes  have  been  identified  and  reported  by  Institute  of  Sustainable  Halophyte  Utilization,  University  of  Karachi. However, further research is required to shape these candidate plants as proper crop. In addition research based investment would  accelerate  this  developmental  process  enormously  and  make  it  a  highly  profitable  venture,  therefore  both government and public sector should be encouraged to play their roles

چکیده

 هالوفیت ها، گیاهان گلداری هستند که به طور طبیعی در محیط های شوری مانند مرداب های ساحلی، تپه های شنی ساحلی، جلگه های شور داخلی، پلایاها و زمین های تخریب شده به دلیل استفاده های نادرست کشاورزی، یافت می شوند. آنها تعدادی استراتژی را برای زنده ماندن و تولید مثل در شرایط شوری زیاد که بیشتر گیاهان توان زندگی ندارند، به کار می گیرند. این استراتژی ها شامل تغییرات متعدد در سطح سلولی/مولکولی تا چند سازگاری ریختی-آناتومی می باشند. با استفاده از ترکیبی از چنین استراتژی هایی، هالوفیت ها تحت شرایط شوری بالا رشد می کنند و برخی حتی می توانند در حضور نمک رشد بهتری داشته باشند. تعدادی از این گیاهان تحمل کننده نمک زیاد، کاربردهای اقتصادی متعددی دارند و می توانند به عنوان محصولات غذایی، علوفه/علیق، سوخت و دارو در زمین های شور با آبیاری با آب شور، پرورش داده شوند. چند محصول بالقوه میان هالوفیت های محلی توسط موسسه استفاده پایدار از هالوفیت ها، دانشگاه کراچی، شناسایی و گزارش شده اند. با این حال، بررسی بیشتری برای شکل دهی به این گیاهان کاندید به عنوان محصول مناسب، لازم است. علاوه برآن، تحقیقات براساس سرمایه گذاری، این روند روبه رشد را به میزان زیادی تسریع خواهد کرد و آن را به یک سرمایه گذاری بسیارسودآور تبدیل خواهد نمود، بنابراین هم بخش دولتی و هم خصوصی باید تشویق شوند تا در این روند نقش خود را ایفاکنند.

-1مقدمه       

شوری خاک، یک تهدید روزافزون برای کشاورزی می باشد که در حال حاضر حدود 20 درصد زمین های کشاورزی که آبیاری می شوند را در سراسر جهان تخریب کرده است (1). این شورشدن روزافزون خاک برخلاف تولید غذا برای بشر روبه رشد و جمعیت های دام آنها می باشد (2) زیرا بسیاری از گیاهان ازجمله محصولات متعارف نمی توانند حتی غلظت های پایین نمک (کمتر از 40 میلی مولار NaCl) را تحمل کنند (1). با این حال، هالوفیت ها یک گروه کوچک ولی متنوعی از گیاهان گل دار را تشکیل می دهند که نه تنها در شوری بالا زنده می مانند بلکه رشد نموده و تولید مثل نیز می کنند


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Halophyte
Salt tolerance
Fodder
Edible oil
Biofuel
Medicine

ثبت سفارش جدید