Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
841,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " دشواری های فرآیند بودجه ‏بندی و عوامل منجر شونده به تصمیم پیاده ‏سازی این ابزار مدیریتی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
دشواری های فرآیند بودجه ‏بندی و عوامل منجر شونده به تصمیم پیاده ‏سازی این ابزار مدیریتی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Economics and Finance
سال انتشار
2014
کد محصول
1006477
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
841,500
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
212 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

بودجه ‏ها ابزارهای مدیریت هستند که عموماً بخاطر توانایی شان در حمایت از برنامه ‏ریزی و مدیریت موثر منابع و فعالیت‏ها در نهادهای اقتصادی شناخته می‏شوند. تهیه و استفاده از بودجه ها بدون مشکل نیست. این مقاله ترکیب مطالعاتی درباره دشواری‏ های فرآیند بودجه ‏بندی و عواملی که اتخاذ و استفاده از این ابزارها را تعیین می‏کنند نشان می‏دهد. هدف ما متوازن کردن تلاش‏ها و تأثیرهای بودجه‏ های آماده و در حال استفاده است، به این منظور که ببینیم آیا آنها استحقاق پیاده سازی در نهادهای اقتصادی را دارند یا نه. در این مقاله از اطلاعات به دست آمده با توجه به اهمیت بودجه‏ ها و دشواری‏ های به وجود آمده از طریق این ابزارها با استفاده از پرسشنامه ‏ی توزیع شده در محیط ‏های دانشگاهی و تجاری رومانی حمایت شده است. نتایج نشان می‏دهند که بودجه‏ ها ابزارهای مفیدی هستند و به مزیت‏ های بزرگی اشاره دارند، علیرغم مسائل به وجود آمده که اهمیت و استفاده در نهادهای اقتصادی را تعیین می‏کنند.

1- مقدمه

در شرایط اقتصاد و بازار فعلی، بودجه‏ ها در میان ابزارهای مدیریتی بسیار بحث‏ انگیز قرار دارند. پیشینه‏ی تحقیق بین‏ المللی نه تنها در مورد منافع بلکه درمورد ضررها و مسائل استفاده از بودجه‏ ها نیز بحث می کند. اگر ما مطالعات فعلی را تحلیل کنیم، خواهیم یافت که سه رویکرد متفاوت وجود دارد. اولی به حفظ فرآیند بودجه ‏بندی –رویکرد بودجه‏ بندی سنتی- اشاره دارد. سر دیگر آن کسانی هستند که جایگزینی بودجه‏ ها را در رویکرد فرابودجه‏ بندی تقویت می‏کنند. بین این دو طرف ما کسانی را می‏یابیم که اعتقاد دارند بودجه ها باید ارتقا یابند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید