Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,397,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " تاثیر جابجایی CEO بر عملکرد مربوط به پایداری شرکت های فرانسوی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تاثیر جابجایی CEO بر عملکرد مربوط به پایداری شرکت های فرانسوی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Business Ethics
سال انتشار
2016
کد محصول
1011182
تعداد صفحات انگليسی
21
تعداد صفحات فارسی
39
قیمت بر حسب ریال
1,397,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
769 کیلو بایت
تصویر پیش فرض 

چکیده

این مقاله از طریق شناسایی تاثیر دو نوع اصلی از جانشینی در شغل عالی (ترفیع داخلی یا خارجی) و دلایل تغییر، به بررسی رابطه بین جابجایی (برکناری یا کناره ­گیری) در میان مدیران عامل (CEOها) و عملکرد پایدار شرکت (CSP) می­ پردازد. مدل ما همچنین اولویت CSP شرکت در گذشته و تاثیر مشارکت یک شرکت در اقدام گزارش ش­ده ی جهانی (GRI) را ترکیب می­کند. چارچوب­ های نظریه پله بالاتر و نظریه کارگزاری جهت درک CSP اتخاذ می­ شوند. ما با استفاده از یک تحلیل داده­ های پانلی برای 88 شرکت سهامی عام در طول 13 سال در فرانسه در می­ یابیم که تغییر مدیر عامل دارای تاثیر مثبت و معنی­ دار بر CSP در دوره 5 ساله پس از تغییر می­ باشد. این تاثیر مثبت زمانی قوی­ تر است که مدیرعامل جدید از خارج از شرکت استخدام شود. تاثیر بر CSP بطور ثابت مثبت و معنی­ دار است، به جز برای استعفاهای داوطلبانه. انتصاب یک مدیرعامل جدید در مقایسه با زمانیکه شرکت قبلا به یک استاندارد بالای CSP رسیده است و در GRI شرکت می­کند، کمتر بر CSP تاثیر می­گذارد. این یافته­ ها پس از کنترل عوامل تعیین کننده CSP که قبلا روایی آنها در ادبیات ثابت شده است (مثلا عملکرد مالی، اندازه، سودآوری و غیره) بدست می ­آیند. یافته­ ها نشان می­دهند که انتظارات CEOها منحصرا اقتصادی و مالی نیستند بلکه همچنین با CSP نیز سروکار دارند. از لحاظ حاکمیت یا اداره، آنها باید سهام دارانی را که درصدد تقویت CSP هستند ترغیب کنند تا CEOهای جدید را از خارج از شرکت انتخاب و شرکت را تشویق کنند تا در GRI شرکت کند.

-1مقدمه

در روز جمعه، 18 سپتامبر 2015، موسسه حفظ محیط زیست (EPA) آمریکا، خودروساز آلمانی (فولکس واگن) را به دور زدن عمدی قوانین مقابله با آلودگی آب و هوا متهم کرد. این شرکت مجبور بود تا 500000 خودروی فروخته شده از مدل­ های مختلف را در سراسر آمریکا از سال 2008 فرا بخواند و با یک جریمه نزدیک به 18 میلیارد یورویی مواجه شد. در روز دوشنبه، 21 سپتامبر، سهام فولکس واگن تا بیش از 17% سقوط کرد – بزرگترین سقوط در تاریخ آن. دو سال بعد، مارتین وینترکورن، که از سال 2007 مدیرعامل فولکس واگن بود، برکنار شد. ماتیاس مولر از روز جمعه، 25 سپتامبر، به جای او منصوب گردید… 
 
میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Corporate sustainability performance (CSP)
Turnover
CEO
GRI

ثبت سفارش جدید