Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
880,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " خواص نوری، ساختاری و مورفولوژیکی فیلم های نازک TiO2-ZnO فوتوکاتالیستی سنتز شده توسط فرایند سل-ژل " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
خواص نوری، ساختاری و مورفولوژیکی فیلم های نازک TiO2-ZnO فوتوکاتالیستی سنتز شده توسط فرایند سل-ژل
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Optical, structural, and morphological properties of photocatalytic TiO2–ZnO thin films synthesized
سال انتشار
2015
کد محصول
1012064
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
880,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

فیلم ­های نازک (TiO2)1-x –(ZnO)x، با 1و 75/0، 5/0، 25/0، 0/0 = xتوسط فرایند سل-ژل بر روی زیرلایه ­های شیشه­ای لایه ­نشانی شدند. فیلم­ های TiO2 و ZnO خالص به ترتیب از محلول­ های پیش­ماده مبتنی بر تیتانیم ایزوپروکسید و مبتنی بر روی­ استات سنتز شدند درحالیکه فیلم­های کامپوزیتی از مخلوطی از این محلول­ها در نسبت­های حجمی معین به­ دست آمدند. با استفاده از مدل Tauc تعیین گردید که شکاف انرژی برای فیلم­ های نازک TiO2 و برای نمونه ­ای با 5/0 = xاز eV 47/3 تقریبا به 60/3 افزایش می­یابد. با افزایش بیشتر در مقدار x، لبه ­های جذب فیلم­ها به سمت ناحیه قرمز انتقال یافت(انتقال سرخ) و شکاف انرژی برای فیلم­های نازک ZnO به eV 29/3 کاهش یافت. علاوه براین، فیلم­ها برای توانایی­شان در کاهش متیلن بلو بررسی شدند. فعالیت فوتوکاتالیستی فیلم­های نازک ZnO خالص توسط پیرسازی سل ZnO به مدت 48ساعت، افزایش یافت. علاوه بر این مشخص شد که با کاهش مقدار x عملکرد فوتوکاتالیستی بهبود می­یابد به همراه اینکه فیلم­های نازک TiO2 بالاترین پاسخ را نمایش می­دهد. این نتایج بر حسب بلورینگی و مورفولوژی سطح فیلم­های نازک (TiO2)1-x –(ZnO)x توضیح داده می­شوند.

1- مقدمه

آلودگی زیست­ محیطی به یکی از مهمترین نگرانی­ها در سراسر جهان تبدیل شده است. در سال­های اخیر به منظور حذف مواد آلی در مایعات آلوده، یک طبقه خاصی از روش­های اکسیداسیون، معروف به فرایندهای اکسیداسیون پیشرفته(AOP)، توسعه داده شده ­اند. درواقع این روش­ها بر تولید درجای رادیکال­ های آزاد بسیار واکنش­ پذیر مانند رادیکال­ هیدروکسیل HO• و یون سوپراکسید O2• تکیه دارند. استفاده ترکیبی از AOPها ممکن است منجر به حذف کلی آلاینده­ های آب و فاضلاب گردد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Titanium dioxide
Zinc oxide
Thin films
Photocatalysis
Sol–gel process

ثبت سفارش جدید