Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
724,850

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " نقش جنسیت و تحصيلات در نگرش والدین نسبت به عقب ماندگی ذهنی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
نقش جنسیت و تحصيلات در نگرش والدین نسبت به عقب ماندگی ذهنی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Educational E-Journal
سال انتشار
2012
کد محصول
1012375
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
13
قیمت بر حسب ریال
665,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
702 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچكيده

هدف از اين پژوهش پي بردن به تفاوت های موجود در نگرش پدر و مادرها نسبت به عقب ماندگی ذهنی مي باشد. دو گروه از والدين در اين پژوهش حضور دارند: یک گروه متشکل از والدین کودکان عقب مانده ذهنی و گروه دیگر در بر گيرنده پدر و مادرهاي کودکان مدرسه اي سالم از همان گروه سنی مي باشد. مشخص شد كه در هر دو گروه مادران نسبت به پدران نگرش منفی تري در مورد معلولیت داشتند. تحصيلات پدر و مادرها نیز بر نگرش آنان تاثير گذار بود، والدين فارغ التحصیل (كارشناسي) و يا دانشجويان تحصيلات تكميلي نسبت به آنهايي كه تحصيلاتشان در سطح  مقدماتی بود نگرش مثبت تري داشتند.

1-مقدمه

جامعه تاکید بسیار زیادی بر هوش و توانایی تحصیلی کودکان دارد که هر دوی اينها براي موفقیت در زندگی ضروري است. در جهاني كه به سرعت در حال تغییر است نمرات مدرسه و چک های حقوق نخستين پارامترهای موفقیت در نظر گرفته مي شوند و کسانی که نمي خواهند يا نمی توانند خود را به خوبي نشان دهند شهروندان درجه دو محسوب می گردند. در تعجيل دیوانه وار مردم در زندگي، اغلب نسبت به کسانی كه متاسفانه از ما ضعیف و یا با ما متفاوت هستند غفلت مي شود و آنها از جریان اصلی به كنار رانده مي شوند. بخش عمده ای از بی تفاوتی هاي نسبت به معلولان از عدم درک مشکلات آنان و گام هاي اصلاحی که می توان جهت بهبود شرایط آنها برداشت نشات مي گيرد. این مشكل فقط مربوط به جوامع گسترده تر نيست، بلکه پدر و مادرهاي کودکان معلول هم پیدایش و نتیجه مشکلاتی که اوضاع را بدتر می سازد درك نمي كنند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله روانشناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Mental retardation
parental attitude
gender
education

ثبت سفارش جدید