Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
968,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " تربيت بدنی و علوم ورزشی " با موضوع " رشد تعامل اجتماعی در کودکان مبتلا به اوتیسم در کلاس های فراگیر " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
رشد تعامل اجتماعی در کودکان مبتلا به اوتیسم در کلاس های فراگیر
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, Procedia-Social and Behavioral Sciences
سال انتشار
2014
کد محصول
1012559
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
11
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
356 کیلو بایت
تصویر پیش فرض چکیده

موضوع اصلی مقاله اصلی رشد تعامل اجتماعی در کودکان مبتلا به اوتیسم در کلاس های فراگیر است، زیرا کودکان مبتلا به اوتیسم دارای اختلالات بارزی در تعامل اجتماعی هستند. روش مطالعه ، از نوع رویکرد تحقیق و توسعه (R&D) بوده  و گروه مورد مطالعه شامل 3 گروه از کودکان مبتلا به اوتیسم در مقطع ابتدایی و 5 کودک مبتلا به اوتیسم در مقطع دبیرستان بود که در کلاس های فراگیر مدرسه Demonstration وابسته به دانشگاه Khon Kaen در تایلند بودند. ابزار پژوهشی شامل مصاحبه، چک لیست تعامل اجتماعی، دستور العمل و پرسشنامه بود. داده های پژوهشی از طریق تحلیل محتوا، تحلیل بین موردی و روش توصیف تحلیلی، مورد تحلیل قرار گرفتند. یافته های پژوهشی به شرح زیر می باشد: کودکان مبتلا به اوتیسم  در حوزه تعامل اجتماعی، از نظر مهارت های ارتباطی و فعالیت های گروهی پیشرفت فزاینده ای نشان دادند. افزون بر این، دانش آموزان کلاس های عادی کودکان مبتلا به اوتیسم را پذیرفته و به انها در انجام فعالیت های معمول کمک می کنند. معلمان و والدین نیز در ارتقای تعامل اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم نقش مشارکتی دارند. فرآیند های توسعه تعامل اجتماعی از چرخه PDCA استفاده می کند. توسعه تعامل اجتماعی دارای تاثیر مثبت و مستقیم بر یادگیری کودکان مبتلا به اوتیسم در کلاس های فراگیر است.

1- مقدمه

در حال حاضر، تایلند به اهمیت بالای کودکان و نوجوانان در آینده این کشور واقف بوده و با فراهم آوردن آموزش ملی نوجوانان، کمک شایسته ای به آماده سازی آنها جهت ورود به زندگی بزرگسالی، خودبسندگی و زندگی حسنه در اجتماع نموده است. با استناد به ماده 43 قانون اساسی تایلند، مصوب 2007، این روند کاملا منطبق با انتظارات آموزشی مردم تایلند است. در واقع با رعایت قانون آموزشی و همچنین آزادی از جهت اینکه هر فرد دارای حق برخورداری از تحصیل 12 ساله است و دولت باید این امکان را با کیفیت بالا و به صورت رایگان فراهم آورد، این روند عملی خواهد شد. این قانون تحت حمایت ماده 10 قانون آموزش ملی، مصوب 2009، نیز می باشد که هم راستا با قانون اساسی تایلند، اظهار می دارد که همه افراد باید از حق و فرصت برابر جهت برخورداری از آموزش پایه و به مدت 12 سال باشند. همچنین این آموزش باید به صورت با کیفیت و رایگان از طرف دولت تامین شود. افزون بر این، در همین بخش به این نکته نیز اشاره شده است که دولت باید امکان تحصیل و آموزش را برای افراد محروم و دارای معلولیت و افراد دارای نیازهای خاص را فراهم کرده و بر اساس استعدادهای هر فرد مدل های مناسبی در اختیار آنان قرار دهد... 

  میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید این مقاله ترجمه شده تربيت بدنی و علوم ورزشی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Children with autism
social interaction
inclusive education

ثبت سفارش جدید