Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
659,450

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " پیشایند، عوامل، و موفقیت برنامه ریزی سیستم های اطلاعاتی استراتژیک: یک دیدگاه مبتنی بر منابع " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پیشایند، عوامل، و موفقیت برنامه ریزی سیستم های اطلاعاتی استراتژیک: یک دیدگاه مبتنی بر منابع
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia - Social and Behavioral Sciences
سال انتشار
2012
کد محصول
1012925
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
10
قیمت بر حسب ریال
605,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
199 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

برنامه ریزی سیستم اطلاعاتی استراتژیک(SISP) یک موضوع بلندمدت هم برای فعالان و هم برای محققان است. اگر چه بسیاری از مطالعات بر روی موضوعات SISP انجام گرفته است، اما سازمان ها هنوز هم با شکست در زمینه SISP روبرو هستند.  برری ادبیات تحقیق مربوط به SISP نشان می دهد که ابعاد سازمانی در مطالعات SISP فراموش شده است. بنابراین، این مطالعه  تلاش دارد تا این شکاف را با ارائه یک مدل مفهومی برای موفقیت پر کند. ما در این مقاله با استفاده از دیدگاه مبتنی بر منابع(RBV) به عنوان نظریه زیر بنایی، توانایی های سیستم های اطلاعاتی در سطح سازمانی را به عنوان محرک( یعنی عوامل سازمانی) موفقیت SISP بررسی می کنیم. توانمندی روابط داخلی و خارجی،  دانش سیستم اطلاعاتی و توانمندی مهارت، برنامه ریزی سیستم اطلاعاتی و تغییر توانمندی مدیریت تغییر، توانایی ادفام کسب و کار-سیستم اطلاعاتی و توانمندی زیر ساخت سیستم اطلاعاتی به عنوان شش توانمندی سیستم اطلاعاتی سطح سازمانی شناسایی شدند. علاوه بر این ما فرضیه سازی می کنیم که  پشتیبانی مدیریت ارشد و رسمی کردن، پیشایند موفقیت SISP هستند. به طور کلی، مشارکت این مطالعه در توسعه یک مدل مبتنی بر تئوری برای موفقیت SISP از جنبه پیشایند و عوامل آن است.

1-مقدمه

برنامه ریزی سیستم اطلاعاتی SISP شناسایی مجموعه ای از عملیات مبتنی بر کامپیوتر  است که به سازمان در شناسایی اهداف کسب و کار آن و اجرای برنامه های کسب و کار آن کمک می کند. ادبیات تحقیق نشان داد که تکامل SISP از تمرکز فنی به سوی یک تمرکز فرایندی بر روی رابطه متقابل با استراتژی سازمان و حتی تعیین استراتژی کسب و کار و رهبری تغییر و طراحی سازمانی، بوده است. در طول دهه گذشته، محققان مدل های زیادی را برای موفقیت SISP ارائه داده اند. به همین ترتیب، اخیرا از آنجا که سازمان ها اتکای زیادی را به  مزیت رقابتی و بهبود عملکردی دارند، مدیران اهمیت SISP  را تشخیص دادند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:strategic information systems planning
IS capabilities
antecedents
drivers

ثبت سفارش جدید