Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,269,850

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " پاسخ لرزه ای مدل های خانه مقاوم شده با نوار PP و FRP تحت آزمایش میز لرزان " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پاسخ لرزه ای مدل های خانه مقاوم شده با نوار PP و FRP تحت آزمایش میز لرزان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Construction and Building Materials
سال انتشار
2016
کد محصول
1013730
تعداد صفحات انگليسی
19
تعداد صفحات فارسی
45
قیمت بر حسب ریال
1,165,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
16 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

پژوهش حاضر نشان دهنده پاسخ لرزه ای ساختمان های بنایی آجری مقاوم شده با استفاده از مواد کامپوزیتی مختلف تحت آزمایش های دینامیکی میز لرزان است. تست ها بر روی ساختمان های بنایی غیر مسلح (URM) با مقیاس 4: 1، ساختمان های بنایی مقاوم شده با نوار پلی پروپیلن PP، ساختمان های بنایی مقاوم شده با پلیمر مسلح شده با الیاف شیشه (FRP) و ساختمان های بنایی مقاوم شده با ترکیب FRP + PP خانه انجام شدند. حداقل نسبت تسلیح FRP برای استفاده با نوار PP به عنوان ترکیب FRP + PP انتخاب شد. نتایج نشان می دهند که URM بسیار شکننده است و به سختی در برابر حرکات معمولی زمین مقاومت کرده، در حالی که مقاوم سازی با نوار PP توانایی خانه های URM را برای مقاومت در برابر حرکات شدید زمین با ترک خوردگی شدید و جدا شدن قطعات دیوار افزایش داد. با این وجود، به رغم نداشتن هیچگونه فروریزشی، مدل خانه مقاوم شده با نوار PP تحت حرکات قوی زمین قابلیت استفاده خود را از دست داده بود. بر خلاف خانه های مقاوم شده با نوار PP، خانه های مقاوم شده با FRP به طور ناگهانی و بدون هشدار دادن نسبت به شکل پذیری و اتلاف انرژی فرو ریختند. شکست ناگهانی خانه های FRP به نسبت تسلیح بسیار کم FRP (0.0006) نسبت داده می شود، زیرا این یک ماده گران است و استفاده تنها از این ماده در مقادیر بالاتر منجر به افزایش قابل ملاحظه هزینه های مقاوم سازی می شود. نتایج نشان می دهند که استفاده بالقوه از FRP در ترکیب با نوار PP یک جایگزین خوب است زیرا به میزان قابل توجهی باعث افزایش ظرفیت برشی، اتلاف انرژی و همچنین شکل پذیری سازه های بنایی URM با هزینه بسیار کم برای مقاوم سازی می شود.

1-مقدمه

در دو دهه گذشته، پاسخ دینامیکی سازه های بنایی نقطه توجه بسیاری از محققان در سراسر جهان بوده است. مرکز تحقیقات مهندسی زلزله دانشگاه برکلی کالیفرنیا آزمایش های میز لرزان را بر روی چهار مدل مختلف خانه یک طبقه، مسلح نشده و مسلح شده به صورت جزئی به منظور تعیین ظرفیت لرزه ای آنها با استفاده از ویژگی های ساختمانی مصالح بنایی انجام دادند [1]. Tomazevic و Klemenc [2] دو مدل خانه بنایی سه طبقه را که مطابق با الزامات یوروکد 8 بودند، مورد آزمایش قرار دادند و یک روش منطقی برای ارزیابی مقاومت لرزه ای ساختمان بنایی پیشنهاد کردند. Benedetti و همکاران [3] پاسخ دوازده سیستم بنایی سنگی و آجری را ارزیابی کرده و رابطه تحریک ورودی پایه با الگوی آسیب ساختمان را به دست آوردند. Dawe و Sean [4] به صورت آزمایشگاهی، رفتار لرزه ای قاب های فولادی پر شده با مصالح بنایی را تعیین کردند...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید