Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
893,800

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " یک مطالعه موردی درمورد پوسیدگی زیستی پوست با استفاده از میکروسکوپ الکترونی روبشی فشار متغیر و خلا بالا " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
یک مطالعه موردی درمورد پوسیدگی زیستی پوست با استفاده از میکروسکوپ الکترونی روبشی فشار متغیر و خلا بالا
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Archetype Publications-International Academic Projects
سال انتشار
2012
کد محصول
1013788
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

ما مطالعه موردی درمورد پدیده پوسیدگی زیستی دست نوشته های موجود روی پوست را ارائه می کنیم. در این مطالعه، دانش ما از تغییرات فیزیکی و شیمیایی مشاهده شده در پوست که نتیجه حمله قارچی و باکتریایی هستند، توسط ابزارهای کشت و از طریق به کارگیری میکروسکوپ الکترونی روبشی با آنالیز پراش انرژی اشعه ایکس (SEM-EDX) اثبات شده اند. دو آزمایش بیوشیمیایی برای ارزیابی توان زیستی میکروارگانیسم ها استفاده شدند. روش لوسیفرین-لوسیفراز برای ارزیابی کمی آدنوزین تری فسفات (ATP) استفاده شد تا توان زیستی میکروارگانیسم ها در نمونه های پوستی برآورد شود، و یک آزمایش مبتنی بر اندازه گیری فعالیت بتا (1-4)-N-استیل-D- گلوکزآمینیداز برای ارزیابی کمی توده قارچی استفاده شد. لکه های بنفش رنگی که صفحات دست نوشته را لکه دار کرده بودند، مشخص شد که توسط یک حمله باکتریایی از رده Actinomycetales (احتمالا از جنس Streptomyces) ایجاد شده اند، هرچند عاملی که لکه را ایجاد کرده بود دیگر فعال نبود. گونه های قارچی زنده، اما نه قابل کشت، نیز وجود داشتند، اما این ها نمی توانستند لکه ایجاد کنند. مواد پوسیدگی زیستی، کاهش آلومینیوم و سیلیس و افزایش گوگرد و فسفر را نشان دادند که از طریق میکروآنالیز بدست آمدند.

1-مقدمه

پوست یک ماده نازک ساخته شده از پوست حیواناتی مانند گوسفند و بز می باشد (1)، که به طور گسترده به عنوان حامی نوشتار از قرن دوم پیش از میلاد تا انتهای قرون وسطی (زمانی که در اروپا توسط کاغذ جایگزین شد) استفاده می شده است. پوست با چرم تفاوت دارد زیرا بیشتر با آهک تیمار می شود تا اینکه دباغی گردد، بنابراین به نوسانات رطوبت نسبی حساس تر است (2و 3). آماده سازی پوست همیشه شامل یک پاکسازی کامل پوست حیوانات و حذف مکانیکی مو با تراشیدن آن ها می باشد…

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زيست شناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
parchment
biodeterioration
scanning electron microscopy

ثبت سفارش جدید