Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
942,850

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " عملکرد لرزه ای ساختمان های موجود با قاب های بتن مسلح (RC) " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
عملکرد لرزه ای ساختمان های موجود با قاب های بتن مسلح (RC)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Housing and Building National Research Center
سال انتشار
2017
کد محصول
1013794
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
865,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

فجایع زلزله اساساً به دلیل آسیب های ساختمانی، و نه به دلیل تکان های زمبن رخ می دهند. بنابراین، بیشتر کشورها در حال بروزرسانی آیین نامه های مربوط به زلزله هستند. بارهای لرزه ای برای طراحی ساختمان ها از (EC-1994) به (ECP-201, 2012) تغییر یافته است. از سوی دیگر، نیاز به بررسی آسیب پذیری ساختمان های موجود نیز افزایش یافته است، که می توان به ساختمان های طراحی شده جهت مقاومت در برابر فقط بارهای گرانشی (GLD) و ساختمان های طراحی شده بر طبق آیین نامه مصر (EC-1994) تقسیم بندی نمود. مقایسه بین نیروها در آیین نامه مصری برای بارهای (EC-1994) و (ECP-201, 2012) در ساختمان های چند طبقه با قاب بتن مسلح (RC)، که رایج ترین نوع ساختمان های موجود در مصر هستند، صورت گرفته است. به منظور بررسی آسیب پذیری ساختمان های موجود، تحلیل پوش آور (بارافزون) استاتیک غیر خطی برای ارزیابی مقاومت و استحکام واقعی ساختمان های موجود اجرا شده است. علاوه بر این، به عنوان ابزاری مفید و موثر برای عملکرد سه ساختمان قابدار مورد ملاحظه قرار گرفته است: 3، 6، و 10 طبقه که به دلیل زلزله های مورد انتظار آینده است. در نهایت، مشخص شد که آسیب پذیری ساختمان های GLD موجود که در شتاب های مورد انتظار زمین (ag) رخ می دهند، بیشتر از 0.125 g در نقشه زلزله مصر است، در حالی که ساختمان های طراحی شده EC-94 رفتاری الاستیکی تا (ag) معادل با 0.2 g دارند و بالاتر از آن، ممکن است آسیب اندکی رخ دهد.

1-مقدمه

در طراحی سازه باید احتمال بالای بقاء تحت بارهای مورد انتظار در نظر گرفته شود. بارگذاری های زلزله به دلیل تغییر شکل های زیاد و تنش های وارد شده تحت تاثیر زلزله؛ متفاوت از سایر بارها می باشد. آیین نامه ها سازه ها را ملزم به داشتن شکل پذیری کافی کرده تا بیشتر انرژی ناشی از حرکات زمین از طریق تغییر شکل های غیر الاستیکی (غیر ارتجاعی) منتشر شوند. این ایده­ی کلی مانع فروپاشی ساختمان ها می شود، حتی اگر به طور جدی آسیب دیده باشد، زیرا در طراحی جنبه ی اقتصادی ندارد که بیشتر ساختمان ها پاسخ الاستیکی به زلزله های متوسط تا قوی بدهند...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Seismic
Performance
Pushover

ثبت سفارش جدید